|||||
Lanškrounská
Doména Sportu
   Oddíl beachvolejbalu - účast na turnajích

  Rok 2009  
  Rok 2008  
  Rok 2007  
  Rok 2006  
  Seznam členů  

   Turnaje roku 2006
    Zimní beachliga ABV - 2. cyklus Praha ... prosinec 2006   
    Zimní beachliga ABV - 1. cyklus Praha ... listopad 2006   
    Zimní beachliga ABV - kvalifikace Praha ... říjen 2006   
    Kujebácký turnaj Vysoké Mýto ... 26.-27. srpen 2006   
    Open Tajm Lanškroun ... 6. srpen 2006   
    Open Tajm Lanškroun ... 29. červenec 2006   
    S Poštovní spořitelnou do finále Brno ... 15.-16. červenec 2006   
    Poštovní Spořitelna Cup Lanškroun ... červen, červenec 2006   
    Fokus optik sun-beach tour 2006 Praha ... květen, červen 2006   
    Polabský pohár mixů Pňov Předhradí ... 14. květen 2006   
Zimní beachliga ABV (2. cyklus), Praha - Pankrác 10. prosinec 2006
 
 • účast:
 • Jarda Žáček, Zbyněk Jurča a Blanka Strnadová, Andrea Mrázová
 • výsledek:
 • 5. místo v 1. lize mužů, 7. místo v 1. lize žen

  1. liga mužů
     Po získaném vítězství v 2. lize minulého cyklu Zimní beachligy jsme odjeli do Prahy odehrát turnaj tentokráte 1. ligy. Vstup do turnajů Zimní beachligy je pro nás vždy nejistý, protože možnost trénovat v zimně je pro nás prakticky nulová, narozdíl od většiny zúčastněných. Skupinu jsme začali zápasem s dvojicí Zahrádka, Vozábal, se kterou jsme se ještě nikdy na písku nepotkali. Po našem nevýrazném výkonu, kdy jsme působili unaveně a těžkopádně a nevyhnuli se ani zbytečným chybám, jsme prohráli poměrem 16:21. Tento zápas se nám prostě nevydařil a byla to škoda už jen proto, že další soupeři ve skupině se nám jevili ještě zdatnější.
     Za pár desítek minut jsme nastoupili ke druhému utkání ve skupině, tentokráte proti dvojici Havlíček, Varholak (pozdější vítěz turnaje). Zápas byl z našeho pohledu zcela odlišný tomu prvnímu, včetně výsledku. Dostali jsme se ke své hře, chybovali jsme minimálně a především Jarda řádil na bloku. Tedy vítězství 21:15 (snad pomohly i čerstvě zakoupené neoprenové ponožky :-). Vzhledem k vývoji v naší skupině jsme měli postup už zajištěn, jen výsledek posledního zápasu ve skupině měl rozhodnout, zda půjdeme ze druhého místa a narazíme v klíčovém zápase na relativně slabšího soupeře nebo postoupíme z místa třetího. Soupeřem v tomto zápase nám byli Richard Schinko a extraligový volejbalista Martin Ticháček. I v tomto zápase se nám dařilo příliš nevýrazného a nepříliš nebezpečného soupeře přehrát.
     V zápase o postup mezi 8 nejlepších jsme narazili na známou bronzovou dvojici z předešlého turnaje 2. ligy a to Jan Humplik, Ondra Hromádko. Tento zápas se hrál už na dva vítězné sety a od začátku jsme měli herně navrch. Celkem bez problémů jsme tedy postoupili do další fáze turnaje a čekali na soupeře pro zápas o postup mezi 4 páry turnaje. Byli jimi Tomášové Hrdý a Mužík, což je pro náš herní styl velmi těžká dvojice. Zápas se nám však dařil a naopak soupeř působil nejistě a dopouštěl se mnoha chyb. Ale i tak nám hra ubírala sil. První set jsme sice vyhráli bodově jednoznačně 21:14, ale já jsem už ke konci setu dostal první svalové křeče. Ve druhém setě jsme místo se soupeřem bojovali především s mými křečemi ve stehnech a lýtkách. Vybrali jsme oba time-outy a snažili se hru uvolnit, křečí jsem se však nezbavil a druhý set jsme prohráli 21:17. Před začátkem posledního rozhodujícího setu došlo k menšímu uvolnění, ale brzo jsem měl nohy jak z kamene. Set jsme sice začali vedením 5:1, vedli jsem i za stavu 10:8, ale později už to dál prostě nešlo a byli jsme nuceni zápas skrečovat ve prospěch soupeře. Byla to škoda, zápas se nevyvíjel špatně, ale soupeř byl prostě lepší, pokud chceš uspět, muším se připravit nejen herně, ale i fyzicky a zdravotně.
     Po menší přestávce, kdy křeče trošku polevily, jsme se domluvili, že k dalšímu zápasu o celkové 5. místo na turnaji nastoupíme, vzdát to můžeme kdykoliv. Soupeřem nám měli být Kůstka, Hadač. Ti však k zápasu ani nenastoupili a vzdali jej dřív než jsme k tomu měli příležitost my. Páté místo v 1. lize není špatné, ale průběh turnaje nás mrzí. Už vzhledem k tomu, kdo turnaj vyhrál, jsme měli pocit, že to mohlo být i lepší. Uvidíme, k jakým výsledkům se dobereme v roce 2007. Bodů je celkem dost, možná to bude stačit i na start v extralize.

  (ZbJ, 28.12.2006)

  1. liga žen
     Dne 10.12.2006 proběhlo v Praze poslední kolo Zimní beachligy - 1. ligy - pro rok 2006. Oproti tomu předchozímu jsme již byly nasazeny jako první ve 4-členné základní skupině, ze které jsme postupovaly dále z 2. místa. Další rozřazovací zápas jsme vyhrály a čekal nás ten nejtěžší o postup mezi poslední 4 týmy. Ten jsme bohužel takticky nezvládly a prohrály, proto na nás čekal už jen poslední zápas o umístění. Hrálo se o páté až osmé místo a i tento zápas jsme bohužel prohrály a tak na nás zbylo konečné 7.-8. místo. V celkovém pořadí jsme na 12. místě. Další turnaj první ligy se hraje v lednu 2007.

  (Andrea Mrázová, 2.1.2007)

  Zimní beachliga ABV (1. cyklus), Praha - Pankrác listopad 2006
   
 • účast:
 • Z. Jurča a J. Žáček, B. Strnadová a A. Mrázová, R. Rössler a Č. Rybka
 • výsledek:
 • 1. místo v 2. lize mužů, 5. místo v 1. lize žen, 7. místo v extralize mužů

  Extraliga mužů
     Dvojice Robert Rössler a Čestmír Rybka odjeli v neděli 19. listopadu do Prahy, aby se zúčastnili 1. turnaje extraligy halového beachvolejbalu. O párech, které nespadnou do 1. ligy se rozhodlo už na začátku turnaje, protože 2 dvojice nedorazily a vznikly tak 2 skupiny po dvou párech a 2 skupiny po třech párech. Čestmír vystříhal účast ve dvoučlenné skupině, čímž jsme měli i při porážce ve skupině jasnou účast v první osmičce. V naší dvoučlenné skupině jsme prohráli 2:0 s párem Petr Sedláček a Viktor Pak. Vítězný pár si celou dobu udržoval vedení, jen v jednom okamžiku nás začali podceňovat, tak jsme se dostali ně. Nic ale neponechali náhodě, přitlačili a bylo po nás. V osmičce jsme o postup do první čtyřky nastoupili proti páru Bobb Kufa a David Kufa. Taktéž prohra 2:0. Průběh zápasu byl podobný předchozímu, do vedení nás pustili jen jednou a to pouze o 1 bod (tuším v druhým setu na 17:16), ale vzápětí otočili, my udělali nějakou tu chybku a byl konec. Poslední zápas byl proti páru Tomáš Hrdý a Tomáš Michalec. Tady byl průběh zápasu nejjednoznačnější, sfoukli nás jak svíčku 2:0. V poli jsme čapli snad jen jeden míč a ten jsme pak ani nesložili. S jejich útoky středem a na druhou jsme se nebyli schopni vůbec poprat.

  (Robert Rössler, 22.11.2006)

  1. liga žen
     Druhou listopadovou neděli se v Praze Na Pankráci konalo první kolo zimní beachvolebalové ligy. Odjížděly jsme s cílem udržet se v soutěži, protože v kvalifikaci jsme skončily na 7.-8. místě a měly jsme tedy hrát druhou ligu, ale štěstí nám přálo a uvolnilo se jedno místo do soutěže o úroveň výše a my byly na dalším postupovém místě, takže jsme se dostaly do první ligy. Docela jsme se bály, že se nebudeme chytat a úroveň bude o hodně lepší, ale hned první zápas s druhým nasazeným ve skupině nám trochu zlepšil náladu, když jsme bez větších obtíží zvítězily nad Caranovou, Cetkovskou 21:16.
     Další zápasy ve skupině byly podobné, pouze jednou jsme zaváhaly a prohrály, ale i tak jsme z posledního nasazeného místa byly první ve skupině. Nebyly jsme samy, kdo nemohl uvěřit, i pořadatelé se trochu divily. Potom nás čekal zápas o postup mezi první čtyři dvojice turnaje a jistý postup do extraligy. Bohužel jsme 2:0 prohrály nad Lídou a Katkou Jelínkovými, kde již byl poznat pravidelný trénink a větší zkušenosti. Nakonec jsme skončily na 5.-6. místě, ale i tak jsme jely domů nad očekávání spojené.

  (Blanka Strnadová, 24.11.2006)

  2. liga mužů
     V neděli 5.11.2006 Lanškrounsko-třebovská dvojice Zbyněk Jurča a Jaroslav Žáček nastoupila do prvního kola Zimní beachligy v plážovém volejbale na Pankráci. Po poměrně nevydařené kvalifikaci (9. místo) byli naši dva borci odsouzeni k nastoupení do 2. ligy této soutěže. Cíl byl tedy jasný. Dosáhnout co nejlepšího umístění, se snahou postoupit do vyšší soutěže. Ve stejné soutěži a stejný den měla nastoupit další dvojice Lanškrounského Beach Klubu Tajm v kategorii žen - Světlana Barešová a Pavla Kopecká. Pro zdravotní problémy jedné z hráček jim to ale nebylo umožněno.
     Lanškrounští borci naskočili do turnaje opravdu s velkou chutí a v prvním zápase doslova převálcovali Jana Sedlmeiera a Jana Fišera 21:7. V následujícím klání narazili naši beach-volejbalisté na juniorskou dvojici Jan Humplik a Ondra Hromádko. Junioři dlouho drželi krok, ale v koncovce již jim síly nestačili a podlehli po dobrém výkonu 21:16 (celkově na turnaji obsadili krásné 3. místo). Do posledního zápasu ve skupině nastoupili naši hráči proti papírově nejslabšímu soupeři skupiny. Dvojice Jan Hanák a Filip Nedbálek ve skupině dosud nevyhrála ani set a nepodařilo se jí to ani proti našim. Zbyněk s Jardou tak poměrně bez problémů obsadili 1. místo ve skupině a postoupili do osmičky nejlepších.
     Po poměrně velké zápasové přestávce se kluci vrhli do dalších bojů. V souboji o semifinále narazili na pár Líbal, Bažant. Velmi dobrým servisem rozhodili soupeřův příjem a zaslouženě se radovali z postupu mezi nejlepší čtyři dvojice. Již toto umístění zajišťovalo postup do první ligy v dalším kole. V prvním semifinále nastoupili Lanškrouňáci proti dvojici Tomáš Salava a Radim Frejlach a ve druhém pak Radek Pipal s Janem Keprtem proti Janu Humplikovi a Ondrovi Hromádkovi. Ve velmi vyrovnaném 1. setu dlouho neměl nikdo navrch a až v koncovce se Zbyňkovi s Jardou podařilo získat rozhodující náskok. Druhý set se velmi podobal setu prvnímu. Jednobodový náskok se přeléval z jedné strany na druhou a nebylo jasné, kde se nakonec usadí. Zvrat přišel za stavu 17:15, kdy jeden z protihráčů dostal křeč do stehna a ze zápasu odstoupil.
     Ve finále naši kluci narazili na pro ně velmi známou dvojici ve složení Radek Pipal a Jan Keprt. S touto dvojicí se v utkání potkali již pošesté. První set se odehrával zcela v režii Lanškrounských borců. Bez větších problémů zvítězili poměrem 21:13. Ve druhém setu Radek s Honzou výrazně zlepšili svůj herní projev a zaslouženě zvítězili 21:18. Stav byl nerozhodný 1:1 a o výsledku finále musel rozhodovat tiebreak. Tady se projevila větší vůle po vítězství lanškrounské dvojice, která přehrála ve zkrácené sadě soupeře 15:12 a tím se stala celkovým vítězem tohoto turnaje.

  (Jarda Žáček, 8.11.2006)

  Zimní beachliga ABV (kvalifikace), Praha - Pankrác  říjen 2006
   
 • účast:
 • B.Strnadová, A.Mrázová, S.Barešová, P.Kopecká, R. Rössler, J.Žáček, Z.Jurča
 • výsledek:
 • 2x extraliga, 2x 2. liga

     V Praze se již třetím rokem hraje Zimní beachliga ABV, což je to série turnajů v beachvolejbale mužů, žen a smíšených párů, které se hrají v kryté vyhřívané hale v Praze na Pankráci. Celá Zimní beachliga ABV je rozdělena do 5 cyklů. V rámci jednoho cyklu se hraje jeden turnaj extraligy, jeden turnaj 1. ligy, jeden 2. ligy a jeden 3. ligy. To vše v každé kategorii. V kategorii mužů a žen hraje extraligu nejlepších 12 dvojic a v každé lize pak startuje dalších 16 dvojic. Turnaje pro smíšené páry jsou rozděleny po 24 dvojicích (včetně extraligy). Před prvním cyklem jsou sehrány kvalifikační turnaje, které přihlášené dvojice rozřadí podle výsledků do jednotlivých lig nebo přímo do extraligy.
     Letošního ročníku se pražských turnajů účastní hned 7 členů lanškrounského beachvolejbalového oddílu, kteří sehrají turnaje ve všech třech kategoriích. Postupový klíč v kvalifikacích je v případě mužů a žen takový, že pouze vítěz si zahraje extraligu, další 4 páry 1. ligu, další 4 2. ligu a posledních 7 párů si zahraje 3. ligu. V případě smíšených párů je situace taková, že prvních 6 párů si zahraje extraligu, dalších 6 1. ligu, ...
     Na hned první kvalifikaci mužů vyrazil Robert Rössler s Čestmírem Rybkou. Tato kvalifikace byla sice naplněna pouze z poloviny, ale kluci dosáhli výborného výsledku, když turnaj vyhráli a zajistili si tak účast v extralize. Jak to všechno viděl Robert? "Ve čtyřčlenné skupině jsme byli první. Hrálo se na jeden vítěznej do 21. Potrápil nás pár Bureš, Chlibek, měli i dost velkej náskok, nevím kolik, ale tak 6 bodů asi jo. Podle umístění se hrálo křížem. Na 2 vítězný. První zápas vítězství 2:0, docela v pohodě. O postup do finále proti dvojici Hadač, Vaněček 2:1, výborný polaři. V tiebreaku už nevydrželi s fyzičkou. Finále (zas proti Chlibek, Bureš) bylo hodně o výdrži, nám zbylo o něco víc sil. Vítězství 2:0." Oddílová dvojice Zbyněk Jurča, Jarda Žáček se účastnila v pořadí 2. kvalifikace, která už byla plně obsazena. "Do prvního zápasu jsme skočili dost vlažně a během hry jsme oproti soupeři Rázek, Vlček vytvořili dost chyb. Prohra 17:21. V dalším zápase jsme zcela jednoznačně přehráli mladou pražskou dvojici 21:6. Poslední zápas skupiny byl klíčový pro obě dvojice. Narazili jsme v něm na favority turnaje Krč, Růčka a pouze vítěz postoupil do pavouka o 1. místo a poražený spadnul do pavouka o 9. místo. Zápas byl dost vyrovnaný, první dva mečboly jsme bohužel nedokázali proměnit, pak měl 2 mečboly soupeř, které také neproměnil v zisk zápasu, ale se třetím si už soupeř poradil a mohl se tak radovat z postupu. Dvojice Krč, Růčka potvrdila roli favorita a kvalifikaci vyhrála, když ve finále porazila dvojici Rázek, Vlček a oplatila jim tak porážku ze skupiny. My jsme pak mohli bojovat jen o 9. místo, které jako poslední zaručovalo jistotu účasti ve 2. lize. Ve třech následujících zápasech jsme ale nesměli prohrát. Podařilo se a už teď se těšíme na 2. ligu, ve které se pokusíme poprat o postup do ligy první." Komentoval Zbyněk.
     V kategorii žen má lanškrounský oddíl také dvojí zastoupení a obě dvojice si vybojovaly účast ve 2. lize. První z dvojic se kvalifikace účastnily Světla Barešová, Pavla Kopecká, které vybojovaly 9. místo. Na poslední čtvrtou kvalifikaci odjely Blanka Strnadová, Andrea Mrázová. "V neděli jsme hrály 3 zápasy ve skupině a z toho dva vyhrály, byly jsme nasazené jako poslední a prohrály jsme jen s prvníma - postup z druhého místa. Bohužel do prvního zápasu v pavouku jsme šly hned po tom, co jsme dohrály poslední zápas ve skupině - ten byl v podstatě postupový. V pavouku došly síly. První zápas jsme prohrály ošklivě. Hrály jsme s pozdějšíma vítězkama. No a ten opravný zápas jsme prohrály proto, že se nic nepovedlo. Herně jsme na ně určitě měly, ale na co jsme sáhly, to se nepovedlo. Kdyby jsme ten opravný zápas vyhrály, tak jsme v první lize. Protože ty soupeřky odjely... Ale neva, zkušenost to byla dobrá." Hodnotila Andrea.
     Blanka Strnadová společně s Pavlem Zahrádkou se zúčastnila i kvalifikace smíšených párů a dařilo se jim skvěle. "Kvalifikačního turnaje se celkem zúčastnilo 14 dvojic. Z toho 6 prvních míst bylo vyhrazeno postupujícím párům do extraligy smíšených družstev. Naším cílem byl postup do této nejvyšší soutěže. V naší základní skupině byli tři další páry. Kandidátem na vítězství ve skupině byla nasazená dvojice Radka Vojtíšková a Pavel Bernard z Prahy. V rozhodujícím zápase o první místo ve skupině jsme tento pár porazili 2:0. v průběhu zápasu jsme si udržovali 2 až 3 bodový náskok a pravidelnými ztrátami z našeho útoku jsme zápas dovedli do vítězného konce. Zbylé dvě dvojice ve skupině jsme bez větších komplikací přehrály. První místo nám zaručovalo postup mezi 8 nejlepších párů turnaje. Následoval rozhodující zápas o postup do extraligy. Naším protivníkem byli Zuzana Vojtíšková a Ondřej Hromádko, který začal s pravidelnými tréninky plážového volejbalu právě pod vedením trenérů z Pankráce. I v tomto zápase jsme zvítězili 2:0. K vítězství nám pomohly nevynucené chyby Ondry Hromádka. Navíc náš protihráč neblokoval, přestože patřil k nejvyšším účastníkům turnaje a tak nám umožnil nahrávky blízko na síti a tím usnadnil náš útok. V zápase o postup do finále nám byl přidělen nejsilnější pár naší kvalifikace Jan Dumek a Adéla Chalcařová, oba hráči Pankráce a účastníci Českého poháru v plážovém volejbale. Tento zápas jsme prohráli 0:2. Dumek s Chalcařovou zápasu od začátku dominovali. Hůře jsme přijímali a nedařilo se nám bohužel ubránit Chalcařovou. K mým chybám patřily nevydařené útoky "nadruhou" přímo z příjmu. Zápas o třetí místo s kvalitní dvojicí Zuzana a Vladimír Kozlerovy se neuskutečnil kvůli zranění Vladimíra Kozlera. S naším konečným třetím místem jsme spokojení a těšíme, že si s radostí zahrajeme kvalitní zápasy v extralize smíšených párů a občas i nějaký zápas vyhrajeme." Plánuje Pavel.
     I. cyklus Zimní beachligy ABV 2006 začal již 29. října turnajem 3. ligy mužů i žen. O týden později budou svádět své první boje hned 3 dvojice lanškrounského oddílu Beach Klubu Tajm Lanškroun - dvě ženské a jeden pár mužů. Držme jim palce.

  (členové oddílu, 30.10.2006)

  Kujebácké turnaje, Vysoké Mýto    26.-27. srpen 2006
   
 • účast:
 • S.Barešová, Z. Jurča, J. Žáček, M. Horáček, R. Rössler
 • výsledek:
 • 1. místo ve všech kategoriích

  Beach Klub Tajm Lanškroun ve Vysokém Mýtě pobral co mohl

     V sobotu 26. a v neděli 27. srpna se na plovárně ve Vysokém Mýtě konal již osmý ročník "Kujebáckého turnaje" v plážovém volejbale. Lanškrounský beach-volejbalový klub TAJM do tohoto tradičního klání vyslal hned čtyři dvojice. V kategorii "profi ženy" excelovala v sobotu Světlana Barešová s partnerkou Radkou Janďourkovou. Ve čtyřech odehraných zápasech prohrály Lanškrounské hráčky pouhý jeden set a s přehledem získali zasloužené prvenství.
     V "profi mužích" měl Lanškrounský klub hned dvě želízka v ohni. Milan Horáček a Robert Rössler přijeli obhajovat své loňské prvenství a ani druhá dvojice ve složení Zbyněk Jurča a Jaroslav Žáček nechtěla zůstat pozadu. Po základní skupině už bylo jasné, že vítězství si z Mýta odveze jedna z Lanškrounských dvojic. Navíc vyrovnaný souboj v základní skupině (1:1 na sety; 21:18, 15:21) sliboval velmi dramatické finále. Toto očekávání bylo beze zbytku naplněno. Obě lanškrounské dvojice dočasně zapomněli na své kamarádství a na kurtu si nedarovali ani bod. Jen díky štěstí (a systému turnaje) se nakonec z vítězství v prvním setu radovala dvojice ve složení Zbyněk Jurča a Jaroslav Žáček. Konečný výsledek 21:20 hovoří za vše. Druhý set nabízel neméně strhující podívanou. Jednobodové vedení se přelévalo z jedné strany na druhou a slibovalo dramatickou koncovku. Tam se dvojici Jurča, Žáček podařilo díky výborným blokům odskočit na rozdíl tří bodů a bylo rozhodnuto. Vítězství v osmém ročníku "Kujebáckého turnaje" ve Vysokém Mýtě si připsala dvojice Zbyněk Jurča a Jaroslav Žáček. Druhá lanškrounská dvojice Milan Horáček a Robert Rössler se za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět. Obsadili krásné druhé místo a finálový zápas byl opravdovou třešničkou na dortu vydařeného turnaje.
     V neděli turnaj pokračoval soutěží smíšených párů. Tohoto klání se za Lanškrounský klub zúčastnil pár ve složení Světlana Barešová a Jaroslav Žáček. V poměrně kvalitně obsazené soutěži se třebovákům v lanškrounských barvám velmi dařilo. Snadnější zápasy celkem bez problémů obraceli v jasná vítězství, na nejlepší soupeře narazili až v závěru soutěže. Obzvlášť poslední klání, které zároveň bylo takovým malým finále, ukázalo velmi pohledný plážový volejbal. I v tomto utkání se nakonec z vítězství radoval lanškrounský pár. Dvojice Světlana Barešová a Jaroslav Žáček nakonec vyhrála turnaj bez ztráty jediného setu.

  (S. Barešová a J. Žáček, 28.8.2006)
  Kurty ve Vysokém Mýtě
     
  Vyhlášení ženských dvojic
     
  Robert při podání
  Milan a Robert
  Vyhlášení mužských dvojic
  Zbyněk a Jarda
  Jarda na příjmu
  Světla s Jardou
  Vyhlášení smíšených párů

  Open Tajm, Lanškroun6. srpen 2006
   
 • účast:
 • Blanka Strnadová, Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 1. místo z 10 dvojic
 • informace:
 • kompletní výsledky
  (ZbJ, 7.srpen 2006)
  Open Tajm, Lanškroun   29. červenec 2006
   
 • účast:
 • Z. Jurča, V. Bureš, F. Janisch, M. Joza, B. Strnadová, M. Volfová
 • výsledek:
 • muži 1., 5.-6., 13.-16. místo z 16 dvojic, ženy 2. místo z 5 dvojic
 • informace:
 • výsledky muži, výsledky ženy

     Letošní léto je velmi vydařené a možná nejvíce se z něj teší příznivci plážových sportů. Od loňského roku si v Lanškrouně můžou na chuť přijít milovníci jednoho z nich: beachvolejbalu. Areál na Knoflíku je téměř stále obsazen veřejností a zároveň v některých sobotách a nedělích pořádá místní Beach Klub Tajm Lanškroun turnaje (Poštovní Spořitelna Cup, otevřené turnaje, turnaje pro neregistrované, …).
     Poslední červencová sobota patřila otevřenému turnaji v beachvolejbale mužů a žen. Do mužské kategorie se přihlásilo celkem 16 dvojic (což bylo maximum), v ženské kategorii sehrála velkou roli dovolená a turnaje se zúčastnilo pouze 5 párů. I tak se mělo odehrát celkem 36 zápasů, což na dvou kurtech představuje záležitost na celý den. Muži začali svou prezentací už ráno, ženy se přišly zapsat až po obědě.
     Do turnaje mužů se přihlásily dvojice z Olomouce, Brna, Ústí nad Orlicí, České Třebové a samozřejmě z Lanškrouna. Hrálo se pavoukem na dvě porážky (v takovém případě i s jednou prohrou se dá vyhrát celý turnaj, naopak druhá prohra znamená konečnou na turnaji). Jednotlivé zápasy se hrály na dva vítězné sety zkráceně do 17 bodů, pouze semifinále, zápas o 3. místo a finále se hrálo klasicky na dva vítězné sety do 21 bodů. Do pavouka se nasazovalo podle žebříčku regionálních turnajů, kterých se v zúčastnila polovina v sobotu prezentovaných hráčů. Jako číslo 1 byla nasazena olomoucká dvojice K. Kollarčík, J. Husička, kteří si před 14 dny v Brně vybojovali účast na Mistrovství ČR. Dvojkou byli přeborníci Pardubického kraje Z. Jurča, M. Šrámek, trojkou pak lanškrounští J. Kolder, O. Kolder a čtyřkou českotřebovští M. Jaško, L. Batěk. První tři páry si držely pozici až do semifinále, nasazená čtyřka prohrála už v prvním kole s velmi příjemným překvapením turnaje a to mladou dvojicí Radim Mráz, Adam Horáček. Tato dvojice si vedla dobře celý den a obsadila velmi pěkné 4. místo. Semifinálové dvojice vždy tvoří zatím neporažený pár z hlavního pavouka a dvojice z opravného pavouka (mající jednu porážku). V prvním semifinále se potkala nasazená jednička Kollarčík, Husička a trojka otec a syn Kolderovi. Ve velmi pěkném zápase se podařilo domácím zvítězit 2:1 a postoupit tak do finále. Druhou finálovou dvojicí byla nasazená dvojka Jurča, Šrámek, kteří v semifinále přehráli mladou dvojici Mráz, Horáček 2:0 na sety. Finále bylo tedy reprízou zápasu ze třetího kola hlavního pavouka a bylo daleko vyrovnanější. Kolderovi povzbuzeni výhrou v semifinále hráli téměř bezchybně a první set se rozhodoval až na jeho konci, kdy pevnější nervy prokázala dvojice Jurča, Šrámek, která zvítězila v prvním setě poměrem 22:20. Pak bohužel začalo hustě pršet a za stavu 5:1 pro vedoucí dvojici byl zápas ukončen. Turnajové vítězství si tedy bez ztráty setu vybojovala domácí dvojice Zbyněk Jurča, Martin Šrámek. Zápas o 3. místo dopadl lépe pro olomouckou dvojici Karel Kollarčík, Jiří Husička.
     Turnaj žen byl zahájen ve 13:00 hodin prezentací, poté se na kurtě B snížila síť a zápasy se rozběhly. Ženy hrály systémem každý s každým na dva vítězné sety do 15 bodů. Bez ztráty setu prošla turnajem domácí dvojice Tereza Kolembusová, Eva Krsková a vybojovala tak prvenství. S jednou prohrou se jako druhé umístily lanškrounské Blanka Strnadová, Markéta Volfová a trojici uzavřela opět domácí dvojice Tereza Skulová, Lenka Vašíčková. Na dalších dvou místech pak skončily mladé dvojice z Dolního Újezda.
     Další beachvolejbalovou akcí bude turnaj pro neregistrované dvojice mužů a žen, který proběhne v sobotu 5. srpna. Na neděli 6. srpna je pak naplánován otevřený turnaj smíšených párů. U těchto turnajů se na Vaši účast těší Beach Klub Tajm Lanškroun.

  (ZbJ, článek pro Listy Lanškrounska)
  Z. Jurča v útoku
     
  R. Sonntag v útoku
     
  M. Šrámek v akci
  Open Tajm muži
  Open Tajm muži
  Open Tajm ženy

  S Poštovní spořitelnou do finále, Brno 15.-16. červenec 2006
   
 • účast:
 • S. Barešová, P. Kopecká, Z. Jurča
 • výsledek:
 • muži 9.-12. místo z 16 dvojic, ženy 13.-16. místo z 16 dvojic

     Na finálové turnaje k Brněnské přehradě se nejdříve v sobotu sjely dvojice mužů. Tohoto turnaje se mohly účastnit pouze nejlepší dvojice všech krajů ČR (celkem 14), kraj Jihomoravský a Pražský dostal navíc divoké karty. Celkem tedy o titul nejlepšího regionálního týmu ČR bojovalo 16 párů systémem na 2 porážky. Pardubický kraj reprezentovala dvojice Zbyněk Jurča, Martin Šrámek a moc se jim nevedlo. Určitě nezopakovali své výkony z předchozích tří turnajů a obsadili celkové 9.-12. místo. Jejich závěrečný zápas, který rozhodoval o postupu mezi 8 nejlepších a také o přímé účasti na Mistrovství ČR, rozehrála lanškrounská dvojice dobře, celkem snadno získala první set a zdálo se, že vše je na dobré cestě. Jenže pak přišlo několik zbytečných chyb na příjmu podání, soupeř se rozehrál a vyrovnal. I závěrečná zkrácená sada nevypadala špatně, lanškrounští vedli 9:7, ale vedení udržet nedokázali a během 3 minut bylo po nadějích.
     Ženy přijela do Brna za Pardubický kraj reprezentovat dvojice Světlana Barešová, Pavla Kopecká. Této dvojici se vedlo ještě méně než mužské a obsadily celkové 13.-16. místo. Hlavním problém byl především herní styl soupeřek. K tomu, aby se mohly těšit z lepšího výsledku, je třeba objezdit více turnajů, kde se potkají s kvalitnějšími páry. V rámci Pardubického kraje bohužel zatím takových dvojic moc není. Ale uvidíme, třeba se podaří v lanškrounském oddíle takové dvojice vychovat.

  (ZbJ, červenec 2006)
  Poštovní Spořitelna Cup, Lanškroun červen, červenec 2006
   
 • účast:
 • S. Barešová, P. Kopecká, B. Strnadová, M. Volfová, Z. Jurča, M. Horáček, R. Rössler, V. Bureš, F. Janisch, J. Pfeifer
 • výsledek:
 • ženy 1.-3., 8. místo, muži 1., 3.-6., 10., 16. místo (vše v žebříčku jednotlivců)
 • informace:
 • výsledky jednotlivých turnajů

     Vzhledem k rostoucí oblibě beachvolejbalu v celé ČR se ABV (Asociace beach volejbalu) rozhodla vytvořit příznivější podmínky pro využití hráčského potenciálu v regionech. ABV chce dovést v letních měsících každoročně na plážové kurty v celé ČR přibližně 1300 mladých lidí, zabezpečit všem kvalitní sportovní aktivity a zvláště talentovaným pak odborné trenérské vedení a další růst. Šanci mají i kategorie dospělých. Zejména dvojice mužů a žen, které se z různých pohnutek nezúčastňují celostátních turnajů a přitom jsou kvalitními protagonisty beachvolejbalu. Předmětem projektu je uspořádání 3 akcí (turnajů) v každém kraji a finálového turnaje vítězů krajů o titul nejlepšího krajského týmu ČR. Nejlepších 8 dvojic z finálového turnaje postoupí na celostátní Mistrovství ČR ve všech kategoriích, tj. dospělých i juniorské mládeže.
     V rámci Pardubického kraje se všechny turnaje Poštovní Spořitelna Cup odehrály v areálu Beach Klubu Tajm Lanškroun a to o 3 víkendech v době od 17. června do 2. července 2006. Turnajů se zúčastnilo celkem 19 mužů a 15 žen, mládežnické kategorie juniorů a juniorek byly pro nezájem zrušeny. Tyto turnaje proběhnou v každém kraji samostatně a z každého kraje vzejde nejlepší dvojice, která ve své kategorii postoupí do finálového turnaje, kde bude bojovat o titul nejlepšího regionálního týmu ČR.
     V kategorii žen se odehrály pouze dva turnaje, muži se v Lanškrouně účastnili všech tří turnajů, jediná dvojice juniorů sehrála zápasy v rámci kategorie mužů. V ženské kategorii měl lanškrounský oddíl čtvero zastoupení, dokonce vždy aspoň jedna členka slavila turnajové vítězství. Na prvním turnaji to byla dvojice Světlana Barešová, Pavla Kopecká a na druhém závěrečném turnaji si prvenství vybojovala Blanka Strnadová s partnerkou A. Mrázovou. Markéta Volfová obsadila nejdříve 6. a týden nato lepší 4. místo s partnerkou L. Markovou.
     Kategorie mužů byla velmi vyrovnaná. Tři dvojice dosáhly stejného bodového zisku, zároveň si rovnoměrně rozložily turnajová umístění (každá dvojice byla jednou první, jednou druhá a jednou třetí). O postupující dvojici Zbyněk Jurča, Martin Šrámek nakonec rozhodly až dodatečné body v celostátním žebříčku ABV. Na prvním turnaji se nejlépe vedlo oddílové dvojici Milan Horáček, Robert Rössler, když větší problémy měli pouze s českotřebovskou dvojicí Rybka, Skipala. Na druhém turnaji neztratila ani set dvojice Zbyněk Jurča, Martin Šrámek. Všechny tři zmiňované páry byly velmi vyrovnané a o konečném pořadí měl rozhodnout až závěrečný třetí turnaj. Narozdíl od dvou předchozích, kdy se hrálo systémem každý s každým, se tentokráte pro větší počet přihlášených dvojic hrálo nejdříve ve skupinách, poté semifinále a finále. Na tento způsob možná doplatila aktuálně vedoucí dvojice Horáček, Rössler, která obsadila 3. místo a účast na brněnském finále se jim vzdálila. Po dohraném finále a diskusi s promotérem série turnajů v rámci Pardubického kraje bylo rozhodnuto, že o celkovém vítězi rozhodnou až dodatečné body v žebříčku ABV. A díky tomu, že Zbyněk Jurča se během zimy účastnil Zimní beachvolejbalové ligy v Praze, se dvojice Jurča, Šrámek mohla těšit na brněnské finále.

  (ZbJ, červenec 2006)
  Fokus optik sun-beach tour 2006, Prahakvěten, červen 2006
   
 • účast:
 • S. Barešová, J. Žáček
 • výsledek:
 • celkové 5. místo

     Jako každý rok, i letos, se na začátku beach-volejbalové sezóny konal turnaj smíšených dvojic v plážovém volejbale pod záštitou firmy Fokus Optik. V průběhu května a června se konal cyklus dvanácti kvalifikačních turnajů po celé republice. Vítěz každého turnaje postupoval do velkého finále, které se tradičně konalo první sobotu v červenci na kurtech TJ Solidarita v Praze.
     Stejně jako v minulém roce, i letos se tohoto prestižního turnaje zúčastnila dvojice z Beach Klubu Tajm Lanškroun. Dvojice ve složení Světlana Barešová a Jaroslav Žáček odjela na kvalifikační turnaj do Prahy, na místo pozdějšího konání finálového turnaje na TJ Solidarita. V tomto turnaji, konaném 27. května, třebovsko-lanškrounská dvojice nenašla přemožitele a vybojovala si tak vytoužený postup do finále.
     Na finálový turnaj odjížděla tato dvojice s jasným cílem. Vylepšit svůj výsledek z loňského roku, kdy skončila na velmi pěkném pátém místě. Ve skupině naší dvojici štěstí příliš nepřálo. S jednou výhrou a dvěma nešťastnými prohrami v tie-breacích obsadila třetí místo v základní skupině, které slibovalo nepříjemné nasazení do vyřazovacích bojů. V této fázi turnaje se zlepšeným výkonem podařilo nedobře se vyvíjející den zvrátit. Díky tomuto zlepšení, se naší dvojici podařilo probojovat se mezi nejlepších šest družstev. To bylo ale vše. Nekoncentrovaným výkonem v koncovce dalšího zápasu daroval náš smíšený pár vítězství soupeři a bylo jasné, že lepší než páté místo z toho nebude. Lehce rozčarována ze svého výkonu, lanškrounská dvojice nakonec obhájila sympatické páté místo.

  (S. Barešová a J. Žáček, 28.8.2006)
  Polabský pohár mixů, Pňov Předhradí  14. květen 2006
   
 • účast:
 • Pavla Cinková, Zbyněk Jurča a Světlana Barešová, Jarda Žáček
 • výsledek:
 • 2. a 9. místo, celkem 26 párů

     Premiérovou akcí letošní sezóny, na kterou vyrazili členové oddílu beachvolejbalu, byl 1. turnaj Polabského poháru smíšených párů. Protože turnaj se odehrál v obci Pňov Předhradí (mezi Poděbrady a Kolínem), bylo třeba brzo vstávat. Zalepené oči a nevyspalost však neměli být hlavním problémem. Daleko větší starosti dělaly obavy z počasí. Jenže to se navzdory předpovědím vydařilo a ukáplo pouze při cestě na místo činu, během turnaje se maximálně zatáhlo a trošku foukalo, ale dešťové kapky se neukázaly.
     Cesta proběhla bez problémů, byly uspokojeny všechny potřeby (zastávka na kafíčko a zastávka pro něco k snídani). I když Zbyněk nesjel z dálnice v tom pravém místě a najel o několik km navíc, na místo jsme dorazili včas. Na parkovišti už sice nebylo moc místa, ale naštěstí tam stál jeden milý a dobrosrdečný chlapík, který nás navedl na volné místečko mezi zábradlím a autem. Problém byl jen v tom, že tam byl prostor asi tak pro jednu koloběžku a to ještě dětskou. Ale i tak chlapíkovi dodatečně děkujeme, hlavně za to, že hned po přátelském gestu sednul do svého auta a odjel. Díkas.
     Areál v Pňově je bezva. Disponuje 4 kurty pro beachvolejbal. Zbrusu nová klubovna v areálu nabízí po zápase osprchování a také pohoštění v hospůdce. Dá se posedět jak uvnitř, tak na venkovní zahrádce a k tomu se dá vybírat ze tří druhů piv, z množství limonád, jídel ve stylu rychlého občerstvení a dalšího. Během turnaje hrála hudba z diskmena, který je napojen na silnou reprosoustavu.
     A teď už k samotnému turnaji. 26 párů bylo rozděleno do 5 skupin po pěti, jen skupina A byla šestičlenná, do které byli zařazeni i Pavla se Zbyňkem. Světlana s Jardou bojovali ve skupině B. Ve skupinách se hrálo na jeden set do 21 bodů. Hlavním cílem snažení ve skupinách bylo probojovat se do následného pavouka pro 16 párů, což znamenalo obsadit ve skupině aspoň 3. místo. Oběma lanškrounským dvojicím se nepovedl úvodní zápas, v dalších zápasech ve skupině už však byli úspěšnější než soupeř, což znamenalo 2. místa ve skupinách a zelená do pavouka. Pavouk se hrál systémem single KO (pouze na jednu porážku - prohraješ končíš). Podle umístění ve skupině se nasazovalo do pavouka. Druzí se potkali s druhými. Naštěstí se nekonal bratrský boj lanškrounských párů, což by znamenalo jistou stopku pro jednu z našich dvojic. Zápasy pavouka se už hrály na 2 vítězné sety do 15 bodů.
     Světlana s Jardou nastoupili do 1. kola proti dvojici "Staroměšťáci". Hned v prvním setě si vytvořili slibné vedení 14:11, které bohužel neudrželi a ztratili i celý první set. Soupeři pak byli ve druhém setě za stavu 14:10 bod od vítězství. Ale naše dvojice skvěle zabrala na servisu a v útoku a oplácela stejnou mincí. Třetí rozhodující set se vyvíjel velmi podobně jako ten předchozí, ale vedení v jeho závěru si už soupeři bohužel dokázali pohlídat a nepustili tak Světlanu s Jardou do dalších bojů turnaje. Naopak Pavla se Zbyňkem si v úvodu vytvořili náskok 10:1, vyhráli první set a přes menší zaváhání v setě druhém zápas vyhráli a mohli se tak těšit na druhé kolo pavouka. Toto vítězství jim hodně pomohlo k tomu, aby získali jistotu a větší herní pohodu. Čekali na vítěze zápasu, ve kterém se utkali domácí Pepa Beneš s 10-letým synem Ondrou a Lenka Benešová s Honzou Zvěřinou. Po dramatické koncovce se radovali druzí jmenovaní. Zápas druhého kola pavouka byl pro naši dvojici podobný tomu předchozímu: slibné vedení 11:5, zisk prvního setu, zaváhání v úvodu setu druhého, vítězství. Už teď byli Pavla se Zbyňkem spokojeni, hra se jim dařila. V semifinále narazili na Staroměšťáky. Zápas byl velmi vyrovnaný, hrálo se o každý bod, ale i v něm zvítězila naše dvojice 2:0 a mohla se tak těšit na finále. Z druhého semifinálového zápasu se do finále probojovala dvojice Mája Malá s Petrem Benešem.
     I v posledním zápase turnaje se bojovalo o každý míč. První set skončil poměrem 16:14 a zvítězila v něm naše dvojice. Druhý set pro sebe získala domácí dvojice v poměru 15:13. Domácí v něm už vedli 14:11, ale našim dvakrát pomohla teč při podání a koncovku tak trošku zdramatizovali. A v jako správném finále se šlo do setu třetího a rozhodujícího. I ten byl velmi vyrovnaný, ale pouze do stavu 12:11 pro domácí. V následné výměně zablokoval Petr Beneš Zbyňkův útok a domácí se tak ujali vedení 13:11. Za tohoto stavu šel Petr také na podání. Při něm zdravě zariskoval, což se mu vyplatilo. Vytáhl se své bohaté sbírky dva skvělé servisy, kterými zápas ukončil a mohl se společně se svou mladou partnerkou zaslouženě radovat z turnajového vítězství.
     V turnaji se bojovalo o věcné ceny (šampáňo, sady piv, medaile, diplomy, ...) a také o body do Polabského poháru, což je série 6 turnajů a jednoho finálového, do kterého se probojuje prvních 24 párů sestavovaného žebříčku. Škoda jen, že Pňov je z Lanškrouna tak daleko.

  (ZbJ, 16.5.2006)
     
  Foto z finále:
  Zbyněk Jurča v bílém proti Petru Benešovi,
  ve žlutém sleduje Pavla Cinková
  Bedna:
  1. místo - Mája a Petr
  2. místo - Pavla a Zbyněk
  3. místo - Leona a Michal


  E-mail www.Tajm.cz - Lanškrounská doména sportu © Copyright 2001-2019, ZbJ