|||||
Lanškrounská
Doména Sportu
   Oddíl beachvolejbalu - účast na turnajích

  Rok 2009  
  Rok 2008  
  Rok 2007  
  Rok 2006  
  Seznam členů  

   Turnaje roku 2007
    Ideastav Zimní beachliga - 2. cyklus Praha ... 2. prosinec 2007   
    Ideastav Zimní beachliga - 1. cyklus Praha ... 11. listopad 2007   
    Ideastav Zimní beachliga - kvalifikace Praha ... 7. říjen 2007   
    Kujebácký turnaj Vysoké Mýto ... 25.-26. srpen 2007   
    Open Tajm Tour 2007 Lanškroun ... léto 2007   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... červen 2007   
    ABV turnaj série B Pňov ... 11. květen 2007   
    Zimní beachliga ABV - 5. cyklus Praha ... 25. březen 2007   
    Zimní beachliga ABV - 4. cyklus Praha ... 18. únor 2007   
    Zimní beachliga ABV - 3. cyklus Praha ... leden 2007   
 Open Tajm Tour 2007, Lanškroun  léto 2007
 
 • účast:
 • každý člen oddílu
 • výsledek:
 • celkové 1. a 3. místo mezi muži, celkové 1. místo mezi ženami, celkové 1. a 2. místo v mixech
 • informace:
 • celkové žebříčky

  Na Knoflík zavítal nejlepší smečař extraligy i reprezentační nahrávačka juniorek

  ... komentář k turnajům se připravuje ... (ale už se patrně nepřipraví)

  Ideastav Zimní beachliga (2. cyklus), Praha-Pankrác  2. prosince 2007
   
 • účast:
 • Jarda Žáček a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 3. místo v 2. lize mužů

  Bronz pro lanškrounský Beach Klub
     První prosincový víkend se na pražském Pankráci konalo druhé kolo turnaje Ideastav Zimní beachligy. Tohoto turnaje druhé ligy se zúčastnila i mužská dvojice z lanškrounského Beach Klubu Tajm Zbyněk Jurča a Jarda Žáček, kteří v prvním kole neuspěli v první lize a spadli o kategorii níž. Za tohoto stavu byl cíl jasný, umístit se co nejlépe a postoupit zpět do první ligy. Za splněním tohoto cíle vykročil pár z východních Čech rázně už ve skupině.
     Ve čtyřčlenné skupině, kde se hraje systémem každý s každým na jeden vítězný set, borci z Lanškrouna nenašli přemožitele. Do prvního klání nastoupili proti dvojici Ivan Veselý a Martin Kolouch. První zápas na rozehrání bývá vždy velmi rozháraný a plný chyb. Kvalitě nepřidává ani fakt, že se hraje pouze na jeden set. V tomto souboji vůlí zvítězili Východočeši po relativně dobrém výkonu 21:17. V dalším souboji ve skupině narazili hráči Tajmu na pražskou dvojici, která v předchozím zápase podlehla poslednímu účastníkovi skupiny Honzům Humplíkovi a Holakovskému. I tento zápas Lanškrounští vyhráli a jejich poslední zápas skupiny pak byl přímým soubojem o první místo mezi dvěma dosud neporaženými celky. I když dosavadní vývoj sliboval napínavou bitvu, průběh byl překvapivě jednoznačný. Lanškrounský pár si vybudoval brzo náskok, který v průběhu setu stále narůstal. Soupeři, kterým tento zápas vůbec nevyšel, kupili chybu za chybou a nakonec podlehli Zbyňkovi s Jardou jednoznačně 21:10. Hráči Tajmu tak obsadili první místo ve skupině, které jim zajišťovalo přímou účast ve čtvrtfinále turnaje.
     V další fázi turnaje se už hrálo na dva vítězné sety, což mimo jiné zkvalitňuje i výkony jednotlivých dvojic. Ve čtvrtfinále narazili Zbyněk s Jardou na dvojici Míra Zajíček a Jindra Rampulka. Průběh tohoto zápasu zcela ovládali Východočeši a jasně zvítězili 21:10, 21:13. A bylo tu semifinále. V něm Lanškrounští borci na razili na beachvolejbalové specialisty Michala Rázka s Vláďou Kozlerem, kteří byli favority celého turnaje. A v první sadě svou pozici favorita po velkém boji uhájili 22:20. V druhém setu zlepšili Východočeši svou hru v poli a bylo to znát. Ve střední části si vypracovali čtyřbodový náskok, který uhájili až do konce 21:17. O výsledku tohoto semifinále tedy musel rozhodnout tiebreak. V něm Michal s Vláďou předvedli nadstandardní výkon především ve hře v poli a zaslouženě zvítězili 15:13. V druhém semifinále se střetli další beachvolejbaloví specialisté Andrej Takáč a Ondra Hromádko s dvojicí Kamil Tuček a Michal Dopita. I toto semifinále mělo velký náboj a bylo velmi dramatické. Konečný stav 22:20, 22:20 pro prvně jmenovanou dvojici hovoří za vše.
     V souboji o bronzovou medaili se utkali Lanškrounští hráči s Kamilem a Michalem. V tomto utkání nakonec více sil ukázali Zbyněk s Jardou a zaslouženě vyhráli 2:0 po setech 21:19 a 21:16. Celý turnaj nakonec opanovala favorizovaná dvojice Michal Rázek a Víťa Kozler, když ve finále z pražskou dvojicí Andrej Takáč a Michal Hromádko neztratili ani jeden set.
     Bodový zisk prvních čtyř dvojic umožňuje nasazení do vyšší soutěže, takže cíl turnaje byl splněn.

  (Jarda Žáček, 4.12.2007)
  jen mu to pěkně zvedni
    
  Zbyněk na bloku
    
  Jarda ještě se zubama
    
  Zbyněk to zkouší nosem
  Jarda v poli
  vytlučené bloky
  K. Tuček na bloku
  Zbyněk na bloku
  Jardův zásah v poli
  naše obrana
  Jarda v útoku
  přebírání cen

  Ideastav Zimní beachliga (1. cyklus), Praha-Pankrác11. listopadu 2007
   
 • účast:
 • J. Žáček a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 15. místo v 1. lize mužů

  Opět nestačili na Slováky
     První cyklus letošní zimní ligy v beachvolejbale začal pro členy Beach Klubu Tajm Lanškroun turnajem 1. ligy mužů. Ženské dvojice se prozatím rozhodly dát prostor pouze šestkovému volejbalu a tak Zbyněk Jurča s Jardou Žáčkem byli jedinými zástupci klubu, kteří bojovali o první body nedávno zahájené zimní sezóny. Po celkem vydařené kvalifikaci se po pěti týdnech už nemohli dočkat, jak si na písku zase zařádí a tak v neděli 11. listopadu vyrazili do Prahy.
     K prvnímu zápasu ve skupině nastoupili proti slovenské dvojici Šmahel, Patúc. Už tady bylo vidět, že lanškrounská dvojice není zcela ve formě a po velkém množství nevynucených chyb z jejich strany zaslouženě prohráli jednosetový zápas 21:15. Dalšími soupeři byli opět Slováci, tentokrát velmi silná dvojice Petrucha, Špaček. I když hra Jardy a Zbyňka se nepatrně zlepšila (především ve hře v poli), stále to zdaleka nebylo na to, aby mohli být se svým výkonem spokojeni. Nemohoucnost v útoku a k tomu mnoho chyb vedlo k další porážce ve skupině 21:17. Výsledek posledního třetího zápasu prakticky rozhodoval o tom, zda budou lanškrounští v turnaji pokračovat nebo zda skončí poslední ve skupině a turnaj tak pro ně skončí. Soupeři jim měli být brněnští Salava, Frejlach. Před zápasem to vypadalo, že horší už to být nemůže. Ale bylo! Když je den, tak se prostě "daří". Další porážka 21:16.
     Útěchou jediných zástupců lanškrounského Beach Klubu Tajm v 1. cyklu může být pouze to, že oba slovenské páry obsadily první a druhé místo na turnaji a brněnská dvojice skončila celkově čtvrtá. Ve druhém cyklu, který se odehraje ještě tento rok, si patrně zahrají 2. ligu a obhajoba celkového prvenství v 1. lize loňského ročníku se tak rozplynula hned na začátku.

  (ZbJ, 17.11.2007)

  Ideastav Zimní beachliga (kvalifikace), Praha-Pankrác 7. říjen 2007
   
 • účast:
 • H. Dejdarová, S. Barešová, J. Žáček a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 3. liga pro ženy, 1. liga pro muže

  Beach Klub Tajm na startu Zimní beachligy 2007/08
     Jak se již stává zvykem, i v tomto roce pořádá pražský beachklub na Pankráci zimní ligu v beachvolejbale. Již třetí sezonu se tohoto cyklu turnajů budou zúčastňovat i dvojice z lanškrounského Beach Klubu Tajm. Jako každý rok, i v tomto ročníku o nasazení do jednotlivých úrovní soutěže budou rozhodovat kvalifikace, které probíhají již od posledního zářijového víkendu. Lanškrounští hráči a hráčky se rozhodli vyrazit na tu druhou, která se konala na Pankráci v neděli 7.10.2007. Původně se měla zúčastnit jedna dvojice žen (Blanka Strnadová a Andrea Mrázová) a jedna dvojice mužů (Zbyněk Jurča a Jarda Žáček). Světla Barešová s Hankou Dejdarovou se dostali "pouze" na seznam náhradnic. Protože se ale Andrea zranila na zápase šestkového volejbalu, přepustila tato dvojice své místo druhému lanškrounskému páru.
     Světla s Hankou začaly ve své skupině dobře. V prvním zápase si lehce poradily s méně zkušenou dvojicí Horáková, Veverková. Ve druhém zápase základní skupiny narazily na mnohem zkušenější dvojici sester Jelínkových. Tato dvojice pravidelně nastupuje v nejvyšší soutěži zimní ligy, v extralize a byla jedním z favoritů celé kvalifikace žen. Tento zápas začaly lanškrouňačky velmi dobře a vedli už 12:2. Poté přišel zlom. Děvčatům se přestalo dařit na přihrávce a zápas v dramatické koncovce prohrály. Lehce demoralizované nastoupily k dalšímu veledůležitému zápasu o konečné umístění. Tento zápas byl velmi vyrovnaný, ale v koncovce se opět projevila největší deviza lanškrounské dvojice - příjem. Zápas prohrály a to jim zavřelo cestu do osmičky. Konečné 9. - 12. místo bohužel nestačí na víc než třetí ligu.
     Zbyněk s Jardou nastoupili ve své skupině ke třem zápasům, z nichž dva vyhráli a jeden ztratili v koncovce po velkém boji s dvojicí Jan Varholak a Adam Kočí. V utkání o čtyřku nastoupili lanškrouňáci proti česko-slovenské dvojici David Vozábal a Roman Ježowicz. Toto utkání se nepovedlo. Proti vysokému bloku Davida s nemohli kluci prosadit a prohráli. Aby si zajistili místo v osmičce bylo nutno v dalším utkání zvítězit. To měla v plánu ale i druhá zkušená dvojice Zdeněk Mandl a Tomáš Havelka. Především první jméno není příznivcům beachvolejbalu neznámé. Utkání se od začátku vyvíjelo velmi vyrovnaně. O výsledku nakonec rozhodla lepší koncovka Zbyňka s Jardou, kdy soupeře předčili především na bloku. Další zápasy rozhodovaly především již fyzické síly a touha po vítězství, než volejbalové umění. I tak ale byly k vidění krásné výměny. Dvě výhry v tiebreaku proti dalším známým beachvolejbalovým osobnostem (Kamil Tuček, Andrej Takáč, Jan Holakovský, Michal Dopita) zajistily lanškrounskému páru celkové 5. místo, což stačí na účast v první lize této speciální beachvolejbalové soutěže. Za zmínku určitě stojí i to, že tuto kvalifikaci zcela ovládli hráči ze Slovenské republiky. Finále bylo čistě záležitostí Slováků, v zápase o třetí místo nastoupily dvojice, ve kterých byl jeden Čech a jeden Slovák. Zbyněk s Jardou tak byla první ryze česká dvojice.

  (Jarda Cajda Žáček, 15.10.2007)

  Kujebácké turnaje, Vysoké Mýto    25.-26. srpen 2007
   
 • účast:
 • O. Benešová, S. Barešová, B. Strnadová, J. Žáček, Z. Jurča, M. Horáček, R. Rössler, L. Přibyl
 • výsledek:
 • 1. a 2. místo muži a mixy, 3. místo ženy

  Lanškrounský Beach Klub Tajm v Mýtě opět úspěšný
     Ve dnech 25. a 26. srpna 2007 se na přírodním koupališti ve Vysokém Mýtě uskutečnil již devátý ročník tradičního Kujebáckého turnaje v plážovém volejbalu. Jako v každém z uplynulých ročníků i letos se v sobotu hrálo ve čtyřech a v neděli ve dvou kategoriích. V sobotu to byli muži a ženy - profi a amatéři a v neděli se konaly turnaje smíšených dvojic taktéž v kategoriích profi a amatéři. Oproti minulým ročníkům letos pořadatelům přálo počasí a oba dny bylo krásně slunečno, což jenom přispělo výborné atmosféře turnaje.
     Lanškrounský beachvolejbalový klub Tajm na tento již bezesporu tradiční turnaj opět vyslal několik svých párů, které mu rozhodně neudělaly ostudu. V sobotu se turnaje v kategorii muži profi zúčastnily dvě dvojice: Zbyněk Jurča, Jarda Žáček a Milan Horáček, Robert Rössler.Světla Barešová s parťačkou Petrou z Letohradu bojovaly v profi turnaji žen. V neděli pak dorazily dokonce tři páry poprat se se soupeři o hodnotné ceny v kategorii profi mixů.
     V turnaji žen Světla obhajovala loňské prvenství. Vzhledem k tomu, že hrála s novou partnerkou, se kterou dosud nikde nenastoupila ani netrénovala, bylo jasné, že obhajoba bude velmi složitá. Přes velkou snahu a nasazení se nově sestavené dvojici zvítězit nepodařilo, i tak ale obsadila velmi pěknou medailovou pozici - 3. místo.
     V turnaji mužů měl lanškrounský klub hned dvě želízka v ohni a obě dvě dvojice měly ambice nejvyšší. Jurča s Žáčkem obhajovali loňské prvenství a Rössler s Horáčkem chtěli vylepšit své stříbrné umístění z minulého ročníku, právě za prvně jmenovanou dvojicí. Nejdříve ale bylo potřeba projít boji ve skupině a protože v každé skupině bylo po pěti párech, nebylo to nic lehkého. Protože ze skupiny postupovala pouze první dvojice rovnou do finále, každé zaváhání se mohlo stát osudným. Oba dva lanškrounské páry svůj první úkol zvládly na výbornou a po skupinách bylo jasné, že loňské finále se bude opakovat. Finále bylo velmi vyrovnanou bitvou, kdy ani jeden hráč soupeři nedaroval ani bod. Výslednou převahu si nakonec vždy vynutil lanškrounsko-třebovský pár Zbyněk Jurča a Jarda Žáček a zaslouženě zvítězil 2:0 (21:18, 21:18).
     Nedělní turnaj mixů se konal opět za krásného slunečného počasí. V kategorii profi tento den naskočili hned tři lanškrounské dvojice. Světla Barešová a Jarda Žáček obhajovali zlaté medaile z minulého ročníku, situaci jim přijeli zkomplikovat kluboví partneři Olča Benešová se Zbyňkem Jurčou a Blanka Strnadová s Liborem Přibylem. Celkem 10 družstev bylo rozděleno do dvou skupin po pěti a v těch se poté smíšené dvojice utkaly o jedno postupové místo do finále. V systému na dva hrané sety byly některé zápasy doslova nervydrásající. Přes nemalé komplikace se ale nakonec podařilo oběma favorizovaným lanškrounským párům tj. Světle s Jardou a Olče se Zbyňkem své skupiny vyhrát. Finále pak bylo nádherným vyvrcholením vydařeného turnaje. Stejně jako sobotní finálový duel, byl i ten nedělní velmi vyrovnaný. Pevnější nervy nakonec ukázali Světla s Jardou a po velmi dobrém výkonu obhájili loňské prvenství 2:0 (21:19, 21:18).
     Devátý ročník tradičního Kujebáckého turnaje byl pro lanškrounský beachvolejbalový klub Tajm velmi vydařený. Celkový součet 2 zlaté, 2 stříbrné a jedna bronzová medaile šesti dvojic ze tří obsazených kategorií celkem jasně vyjadřuje dominanci Tajmu na letošním ročníku tohoto krásného turnaje.

  (Jarda Cajda Žáček, 14.9.2007)
  Světla v akci
     
  Světla při vyhlášení
     
  nejlepší ženské páry
     
  Robert s Milanem
  přijímání gratulací
  Jarda se Zbyňkem
  jen se pěkně skloňte ...
  nejlepší mužské páry
  vyhlášení 2. místa mixů
  Zbyněk s Olčou a Tomíkem
  nejlepší smíšené páry
  závěr turnaje ...

  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun červen 2007
   
 • účast:
 • každý člen oddílu
 • výsledek:
 • celkové 1., 2., 4. místo mezi ženami, celkové 2., 3. místo mezi muži
 • informace:
 • celkové žebříčky

  Regionální turnaje opět v Lanškrouně
     Po úspěšném loňském ročníku regionálních turnajů v beachvolejbale se i letos pořádala série turnajů Poštovní spořitelna Cup, která je určena čtyřem kategoriím: muži, ženy, junioři a juniorky. Ve všech 14 krajích po celé republice se konalo v každé kategorii po třech turnajích a nejlepší páry pak postoupily do brněnského finále, kde bojovaly o titul nejlepšího regionálního týmu ČR (zároveň i o účast na oficiálním MČR). V rámci pardubického kraje se stejně jako loni konaly všechny turnaje v Lanškrouně (pro nezájem byly zrušeny turnaje juniorů a juniorek, což byla bolest téměř v každém kraji).
     V kategorii žen startovalo na Knoflíku celkem 33 hráček. První turnaj se stal kořistí domácí oddílové dvojice Blanka Strnadová, Andrea Mrázová, která v pěkně sehraném finále porazila místní dvojici Martina Pluhařová, Hana Hradilová. Už první turnaj dával tušit, které dvojice mají největší šanci na postup do brněnského finále. Na druhém turnaji však došlo k nečekanému překvapení. V semifinále na sebe narazily oddílové dvojice B. Strnadová, A. Mrázová a M. Volfová, J. Drozdová. Markéta s Janou měli ten den nevídanou formu a zaslouženě postoupily do finále, kde navíc porazily nově složenou dvojici S. Barešová, B. Zelenková. I když si Blanka s Andreou stále držely prvenství v žebříčku, vše se mělo rozhodnout až na posledním turnaji. K rozuzlení došlo už před semifinálovými boji, do kterých nepostoupila ani jedna z dvojic, které by mohly Blanku s Andreou o prvenství připravit. Ty se navíc radovaly z dalšího turnajového vítězství. Na účet si společně připsaly prémii ve výši 8.500,- Kč a mohly se těšit na finálový turnaj v Brně na "Sokoláku".
     U mužů se s ohledem na loňský ročník daly očekávat další vyrovnané boje. Přibyly však i nové dvojice, celkem na turnajích startovalo 29 hráčů. Hned úvodní turnaj měl skvělou úroveň a byl k vidění pěkný beachvolejbal. Do pozdního finále se probojoval extraligový Martin Šrámek s Alešem Skipalou a domácí oddílová dvojice Zbyněk Jurča, Jarda Žáček. Zápas byl poměrně vyrovnaný, z vítězství se však až bouřlivě radovala dvojice Šrámek, Skipala, kteří ve dvou setech vyprodukovali minimum chyb. Na "bedně" pak tyto hráče doplnili Milan Horáček, Robert Rössler. Na druhém turnaji startovalo pouze 7 dvojic a tak se hrálo systémem každý s každým. Bez ztráty setu si prvenství vybojovala dvojice Jurča, Žáček, před dvojicí Horáček, Rössler. Překvapivé bylo až čtvrté místo aktuálně vedoucí dvojice Šrámek, Skipala. Po dvou turnajích měla tedy největší šanci na postup do brněnského finále dvojice Jurča, Žáček. Jenže svůj čtyř-bodový náskok na posledním turnaji neuhájili, prohráli jak ve velmi vyrovnaném zápase s dvojicí Šrámek, Skipala, kdy se bojovalo až do konce třetího setu, tak překvapivě i s letohradskou dvojicí Honskus, Hottmar, kteří ani netušili, že jejich případné vítězství připraví soupeře o celkové prvenství. Body v žebříčku se mezi dvojicemi Šrámek, Skipala a Jurča, Žáček vyrovnaly a o postupu mělo rozhodnout druhé kritérium a to lepší umístění. Vzhledem k tomu, že dvojice Šrámek, Skipala se radovala z turnajového vítězství dvakrát, patřilo právo účasti ve finále na "Sokoláku" právě jim.
     O týden později 7. července se konal v Brně na Sokolském koupališti finálový turnaj S Poštovní spořitelnou do finále, kterého se jako přeborníci Pardubického kraje účastnily dvojice Blanka Strnadová, Andrea Mrázová a Martin Šrámek, Aleš Skipala. V mužské a ženské kategorii se hrálo o medaile, diplomy, věcné ceny Poštovní spořitelny a prvních 8 dvojic si ještě rozdělilo 20.000,- Kč. V juniorských kategoriích, ve kterých neměl Pardubický kraj své zástupce, se hrálo o medaile, diplomy a věcné ceny. Našim dvojicím se však v Brně moc nedařilo. Obě dvojice dvakrát prohrály a umístily se na celkovém 13.-16. místě turnaje. Sportovní úroveň tohoto finálového turnaje byla určitě o hodně vyšší než při loňském prvním ročníku. Hlavně semifinálová a finálová utkání ve všech kategoriích nabídla beach výborné úrovně. Všechny kategorie byly hrány systémem na dvě porážky. Nejúspěšnějším krajem byl kraj Jihomoravský, který získal celkem 5 medailí.

  (ZbJ, 30.7.2007)

  ABV turnaj série B, Pňov - Předhradí11. květen 2007
   
 • účast:
 • Jarda Žáček a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 25. místo, bez postupu z kvalifikace do hl. soutěže

  První turnaj ABV sezóny 2007 pro nás skončil už v kvalifikaci
     První celostátní turnaj sezóny 2007 byl naplánován v Pňově-Předhradí. Konal se turnaj série B, což jsou turnaje, na kterých nesmí startovat zahraniční dvojice, kterých se ale může účastnit celá naše beachvolejbalová špička. Turnaj je pořádán pro 24 dvojic s tím, že pokud se přihlásí více párů (což je téměř vždy), koná se páteční kvalifikace a tak tomu bylo i v Pňově. A protože nemáme v žebříčku ABV téměř žádně body (turnaje Zimní beachligy se napočítaly), vyrazili jsme už v pátek, abychom se poprali o účast v hlavní soutěži.
     V kvalifikaci startovalo 10 dvojic a bojovalo se o 6 postupových míst, což nebyly špatné vyhlídky. My jako 9. v pořadí jsme museli hrát předkolo o postup mezi 8. Kvalifikace se normálně hraje na jednu porážku, až nejlepších 8 hraje systémem na 2 porážky. Takže prohra v prvním zápase by nás poslala domu hned. Nastoupili jsme proti bratrům Havlínovým a i když hodně foukalo a my se téměř vůbec nedostali ke své hře, soupeře jsme hladce porazili 21:10, 21:7. V dalším zápase jsme nastoupili proti první nasazené dvojici Hrdý, Vlček. První set jsme sice vyhráli 22:20, ale ve druhém jsme prohráli 17:21 a tak o tom, kdo se bude radovat z postupu, měl rozhodnout tiebreak. V něm měli od začátku mírný náskok soupeři a pohlídali si jej až do konce. V posledním zápase jsme nastoupili proti dvojici Pánek, Pudil. První set jsme hladce vyhráli 21:11 a ve druhém jsme si za stavu 20:17 vytvořili 3 matchboly. Neproměnili jsme ani jeden a naše série nevynucených chyb pokračovala i v tiebreaku, ve kterém jsme soupeři podlehli 13:15.
     Našim největším soupeřem bylo počasí, s vydatným větrem jsme se nedokázali vyrovnat tak jako naši soupeři. Zároveň jsme měli problémy s přihrávkou prsty, které musí být na těchto turnajích čisté, jinak se pískají. Dalším turnajem ABV bude opět turnaj série B, tentokrát v Českých Budějovicích, a to za 14 dní.

  (ZbJ, 12.5.2007)

  Zimní beachliga ABV (5. cyklus), Praha - Pankrác  25. březen 2007
   
 • účast:
 • Jarda Žáček a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 1. místo na turnaji a 1. místo celkově v 1. lize mužů

  Závěr Zimní beachligy patřil lanškrounskému Beach Klubu
     Poslední březnovou neděli se konalo poslední kolo Zimní beachligy na pražském Pankráci v úrovni prvních lig. Ačkoliv dosažený bodový zisk umožňoval nastoupit lanškrounské dvojici Zbyněk Jurča a Jaroslav Žáček až další víkend v extralize, pro povinnosti Jardy Žáčka v šestkovém volejbale to ale nebylo možné. Do hlavního města tak dvojice odjela hájit barvy lanškrounského Beach Klubu Tajm již minulou neděli. A nadmíru úspěšně.
     Tohoto posledního kola se zúčastnilo 10 mužských dvojic z původně plánovaných 16. To ale nijak nesnížilo herní konkurenci na turnaji. Lanškrounský pár, jako první nasazený, byl nalosován do tříčlenné skupiny. V prvním utkání nastoupili Východočeši proti již známé dvojici Petr Jícha a David Rozmajzl. Tento zápas se poměrně snadno proměnil ve vítězství lanškrounských borců 21:16. Do druhého utkání nastoupila naše dvojice proti velmi kvalitní domácí dvojici Marek Hauba a Petr Šťastný. Od počátku utkání bylo jasné že to bude velmi tvrdá a vyrovnaná bitva. Jednobodový náskok se přeléval z jedné strany na druhou. Až v koncovce naši hráči udělali více chyb a proto se z těsného vítězství 21:19 radovali soupeři. V posledním utkání skupiny Marek s Petrem jasně přehráli Petra s Davidem, což "Tajmu" zajišťovalo druhé místo ve skupině a zápas o postup do osmičky se třetím z druhé tříčlenné skupiny.
     Zápas o postup do osmičky proti Pavlu Hajdukovi a Ivo Lukešovi byl další tvrdou zkouškou. Lanškrounští se dlouho nemohli vyrovnat s dobrým servisem soupeře a proto se jim nedařilo odskočit na výraznější bodový rozdíl. Nakonec se naší dvojici podařilo zvítězit v koncovkách obou setů, čímž si zajistili postup mezi osm nejlepších párů. Další zápas opět nezastihl Východočechy v optimální formě. I když v prvním setu dominovali a dvojici Jarda Bažant a Viktor Líbal přehráli hladce 21:12, druhý set měl přesně opačný průběh. Soupeř náš pár hned na úvod zatlačil do defenzivy a rychle vedl 6:0. V dalším průběhu naše dvojice alespoň částečně srovnala krok se soupeřem, ale nic víc. Druhý set jasně vyzněl pro soupeře - 21:11. Zkrácený set už ale další trápení nepřinesl. Zlepšeným herním projevem v poli i na síti Východočeši udolali pražskou dvojici. Semifinále s Radkem Hadačem a Vladimírem Novákem bylo díky zlepšenému výkonu poměrně snadnou kořistí lanškrounské dvojice. 2:0 a jdeme do finále.
     Ve finále náš pár narazil na soupeře ze skupiny Marek Hauba a Petr Šťastný. To slibovalo velmi vyrovnanou bitvu o konečné prvenství. A očekávání bylo naplněno beze zbytku. První set v koncovce zlomili ve výhru 26:24 Východočeši, druhý podobným skóre soupeři. O vítězi turnaje rozhodoval tiebreak. I ten byl dlouho vyrovnaný. V koncovce ale Jarda se Zbyňkem udělali několik nevynucených chyb. Za stavu 14:11 pro pražský pár už v obrat nikdo nevěřil. Ale podařilo se. Soupeř zřejmě jist si vítězstvím povolil v koncentraci a o vedení rychle přišel. Závěrečná tvrdá smeč Jardy Žáčka do stojícího Petra Šťastného rozhodla o konečném vítězství lanškrounské dvojice.
     Kromě vítězství v tomto posledním turnaji, obsadila dvojice ve složení Zbyněk Jurča a Jarda Žáček i celkové prvenství v součtu bodů získaných za celou letošní Zimní beachligu. Beach Klub Tajm Lanškroun tedy slavil hned dvě prvenství.

  (Jarda Žáček, 27.3.2007)

  Zbyněk na bloku
     
  a opět
     
  příprava na útok
  vada zraku odhalena
  radost při vyhlašování
  závěrečné foto na bedně

  Zimní beachliga ABV (4. cyklus), Praha - Pankrác   18. únor 2007
   
 • účast:
 • Blanka Strnadová, Světlana Barešová, Jarda Žáček a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 4. místo v 1. lize mužů, 11. místo v 1. lize žen

  1. liga mužů
     Po devátém místě v extralize předešlého kola Zimní beachligy ABV nám jen o fous utekla opětovná účast v této nejvyšší soutěži a tak jsme v neděli 18. února vyrazili do Prahy bojovat o body do žebříčku v 1. lize.
     Vzhledem k tomu, že se na poslední chvíli odhlásily dvě dvojice, měli jsme výhodu tříčlenné skupiny. Ve skupině nás tedy čekali pouze dva soupeři. Prvním z nich byla dvojice Bažant, Líbal. Už rozcvička naznačovala, že úvod turnaje by nemusel být tak špatný jako obvykle. Prokázalo se to i v zápase, od jehož začátku jsme právě my vládli na hřišti a soupeři jsme povolili pouze jedenáct bodů. Vítězství 21:11. Takový vstup do turnaje ani nepamatujeme, ne tak s ohledem na výsledek, ale hlavně s ohledem na předvedený výkon. Za nedlouho jsme nastoupili k druhému zápasu ve skupině, ve kterém nám soupeřem byla dvojice Hadač, Novák. I tady jsme měli jednoznačně navrch a ani skvělý výkon Radka Hadače v poli nás nezastavil. Vítězství 21:13. Prvenství ve skupině nám zajistilo pohodový postup mezi osm nejlepších dvojic turnaje.
     Asi po čtyřech hodinách jsme mohli konečně nastoupit k dalšímu utkání. Los nám přiřadil dvojici Potměšil, Komínek. Po tak dlouhé pauze jsme se na hru pořádně těšili a během té doby jsme si říkali, že je snad lepší skončit ve skupině na druhém nebo třetím místě. V tom případě bychom si zahráli o zápas víc a neměli bychom tak dlouhou přestávku. Samotný zápas se nám vydařil, netvořili jsme mnoho chyb, povedlo se pár bloků a dokonce jsme "počapali" i něco v poli. První set jsme vyhráli pohodově 21:14. Druhý se vyvíjel velmi podobně. Jen v koncovce, kdy jsme podlehli přesvědčení, že vítězství nás nemine, jsme se dopustili dvou zcela zbytečných chyb, které znamenaly přímý bod pro soupeře. Ale i tak jsme set v pohodě dotáhli do vítězného konce 21:15 a prokousali jsme se tak do první čtveřice turnaje.
     Semifinálovým soupeřem nám byli Jan Čáp, Petr Samčenko. Tady už šlo do tuhého, tahali jsme se doslova o každý bod. Měli jsme pocit, že se nám hra daří, ale na druhé straně stál velmi zdatný soupeř, který hýřil sebevědomím a agresivitou. První set jsme prohráli 18:21. Důkazem vyrovnanosti zápasu bylo naše vítězství ve druhém setě 21:19. Takže o prvním finalistovi měl rozhodnout až třetí zkrácený set. Kolem pátého bodu vedli soupeři, kolem desátého bodu jsme vedli my. A jak to ve vyrovnaných zápasech bývá, o výsledku rozhodne jedna nebo dvě chyby a ty jsme bohužel udělali my. Tiebreak jsme prohráli 13:15. I přes prohru jsme však s předvedeným výkonem mohli být spokojeni. O celkové třetí místo na turnaji jsme se za nedlouho utkali se slovenskou dvojicí Vlado Švorec, Martin Šmahel. Zápas byl taky dost vyrovnaný a opět to byl boj na tři sety. Ke konci nám však došli síly a především hra soupeře "na druhou přes" nám dělala velké problémy. Na bednu si zaslouženě stoupli Slováci.
     Na turnaji jsme tedy obsadili konečné 4. místo, což nás v žebříčku určitě neposune směrem dolů, spíše naopak, a tak se už teď můžeme těšit na poslední pátý cyklus Zimní beachligy ABV, ve kterém si už letos podruhé zahrajeme extraligu.

  (ZbJ, 21.2.2007)

  1. liga žen
     článek se připravuje ... už asi nebude ...
  Zbyněk, Blanka, Světla, Jarda
     
  Kobra 11
     
  Jarda v akci
  Men in orange
  Máme toho dost...
  Zbyněk v akci

  Zimní beachliga ABV (3. cyklus), Praha - Pankrác  leden 2007
   
 • účast:
 • Blanka Strnadová, Andrea Mrázová, Jarda Žáček a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 9. místo v extralize mužů, 4. místo v 1. lize žen, 11. místo v extralize mixů

  Extraliga mužů
     V lednu 2007 se konalo již třetí kolo Zimní beachligy ABV v Praze na Pankráci. Výborné umístění v první lize předešlého kola zajistilo lanškrounské dvojici Zbyněk Jurča, Jarda Žáček postup do vytoužené nejvyšší soutěže této série turnajů - Extraligy.
     Již po rozlosování základních skupin bylo jisté, že tento turnaj nebude procházkou růžovým sadem. V prvním zápase jsme nastoupili proti nám již známé dvojici Michal Rázek, Ondra Vlček. Ačkoliv se jedná o hráče menších postav, jejich výkonnost mluví o opaku. Svedli jsme s nimi velmi tvrdou bitvu, ale z vítězství se nakonec radoval soupeř (18:21, 18:21). V dalším zápase jsme nastoupili proti reprezentační a dosud neporažené dvojici turnaje Pavel Rotrekl, Jan Dumek. Tento zápas se dle očekávání měl vyvíjet zcela v režii soupeře a ze začátku to také tak vypadalo. Zaskočeni tvrdým podáním soupeře jsme najednou prohrávali 7:0, ani jsme nevěděli jak. Ve střední části prvního setu se nám podařilo hru vyrovnat a tuto pasáž jsme uhráli stavem 7:7. V závěru pak opět nastoupil tlak soupeře, který nás přehrával především tvrdým servisem. K tomu se přidalo několik nečistých nahrávek "prsty" a bylo rozhodnuto. Ve druhém setu jsme se od začátku snažili držet se soupeřem krok a více méně se nám to i dařilo. Potopily nás opět vlastní chyby na nahrávce a na příjmu, oproti tomu jsme měli několik dobrých bloků a pár zajímavých zákroků v poli i na útoku. I když jsme tento zápas proti mnohem zkušenější dvojici prohráli 2:0, dojem z naší celkové hry nebyl až tak špatný.
     Jako třetí ve skupině O jsme v dalším klání nastoupili proti druhému ze skupiny P: Tomáši Hrdému a Tomu Mužíkovi. V tomto zápase jsme se opět přesvědčili, že hrát proti hráčům menších postav prostě neumíme. Tento zápas nám nevyšel a z celého dne se nám povedl nejméně, opět jsme podlehli soupeři 2:0. Tím se nám uzavřely dveře do první osmičky a zbýval poslední zápas o konečné umístění. Rozhodnuti vyhrát alespoň set jsme nastoupili proti dvojici Vítězslav Bureš, David Moravec. Posbírali jsme poslední zbytky sil a do zápasu dali vše. A na výkonu to bylo znát. Zlepšili jsme se ve všech herních činnostech a soupeře zatlačili do obrany. Po dobrém výkonu jsme zvítězili 2:0 a obsadili tak konečné 9. místo.
     Tento turnaj byl pro nás obrovskou školou plážového volejbalu. Poprvé jsme se setkali na jednom turnaji s takovými sportovci, jako jsou Filip Hanák, Pavel Rotrekl, Jan Beneš nebo bratři Kufové. Velkým vystřízlivěním pro nás bylo vypořádání se s našimi, dosud tolerovanými, nahrávkami prsty. Poučili jsme se, že kdo netahá, ten má dvoják téměř vždy a kdo tahá, tak občas. Ačkoliv jsme z dvanácti družstev obsadili až devátou příčku, lze na našem působení najít i kladné stránky. Odehráli jsme vyrovnané výměny s nepoměrně zkušenějšími dvojicemi, které navíc trénují i přes zimu, i čtyřikrát týdně. Tak uvidíme, na co nám budou stačit body do čtvrtého cyklu.

  (Jarda Žáček, 29.1.2007)

  1. liga žen
     Dne 21.1.2007 se konalo již třetí kolo Zimní beachligy ABV v Praze. Jako minule jsme hrály první ligu žen. A naše dvojice ve složení Andrea Mrázová, Blanka Strnadová byla nasazena jako první v jedné ze čtyř skupin. Tuto skupinu se nám podařilo docela hladce vyhrát. Potom nás čekal zápas o postup do první čtveřice turnaje. Tento zápas už nebyl tak jednoduchý, ale nakonec se nám podařilo Burianovou a Křížovou porazit. Další zápas byl tedy o postup do finále. Tentokrát nám štěstí nepřálo. Nejenže jsme dostaly soupeřky, které jsme si nejméně přály a které nás pokaždé s převahou porazily, ale ani štěstí v koncovkách nepřálo. Oba sety jsme s překvapením prohrály těsně, 21:23 a 19:21. Ale budoucí vítězky turnaje, sestry Jelínkovi, jsme aspoň trochu potrápily. Poslední zápas byl o 3.místo, tady už nám chyběla motivace, takže jsme prohrály a skončily na 4. místě. Pro příští kolo ještě zůstáváme v 1. lize, ale pokud si povedeme příště podobně, v posledním kole bychom si mohly zahrát extraligu.

  (Blanka Strnadová, 2.2.2007)

  Extraliga smíšených párů
     Po dlouhé vánoční pauze jsme v rámci přípravy na nadcházející turnaj mužů a žen vyrazili 20. ledna na turnaj Zimní beachligy ABV. Uvolnilo se místo v Extralize mixů, tak jsme toho rádi využili. Blanka Strnadová se Zbyňkem Jurčou tedy vyrazili do vzdálené Prahy.
     Turnaj extraligy mixů je organizován pro 24 dvojic rozdělených do 8 skupin. Skupinu jsme zahájili zápasem s dvojicí R. Vojtíšková, P. Bernard. Tento zápas jsme prohráli těsně (18:21, 19:21), ale zaslouženě, protože jsme se dopustili velkého množství zbytečných chyb, hlavně Zbyněk působil nezvykle nejistě. Ve druhém zápase základní skupiny jsme se daleko více soustředili na výkon a bylo to na naší hře vidět, zlepšili jsme se snad ve všech herní činnostech a zápas jednoznačně ovládli. Skončili jsme druzí ve skupině a zařadili se tak mezi dvojice, které postoupili do play-off o vítěze.
     V zápase o postup mezi 8 dvojic jsme narazili na dvojici T. Nováková, D. Moravec, která nás v prvním setě jednoznačně přehrála. Druhý set byl už daleko vyrovnanější a rozhodovalo se až v koncovce. Tam jsme bohužel udělali o chybu navíc a soupeř se mohl radovat z vítězství 24:22 a z postupu mezi osmičku nejlepších. Pro další zápas nám los přiřknul dvojici Z. Vojtíšková, O. Hromádko. Pro nás to byl povedený zápas, ve kterém jsme si skvěle zahráli, povedlo se nám pár pěkných výměn a dotáhli jej do vítězného konce. V posledním zápase jsme tedy hráli o konečné 9. místo. A protože už téměř o nic nešlo, víc jsme se nasmáli než uhráli vítězných míčů, podlehli jsme soupeři 2:0 a obsadili tak konečné 11. místo.

  (ZbJ, 2.2.2007)


  E-mail www.Tajm.cz - Lanškrounská doména sportu © Copyright 2001-2019, ZbJ