|||||
Lanškrounská
Doména Sportu
   Oddíl beachvolejbalu - účast na turnajích

  Rok 2009  
  Rok 2008  
  Rok 2007  
  Rok 2006  
  Seznam členů  

   Turnaje roku 2008
    Open Tajm Tour Lanškroun ... 27. července 2008   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Brno ... 12.-13.7. 2008   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 28.6. - 5.7. 2008   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 14.-22. června 2008   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 31.5. - 8.6. 2008   
    Kooperativa Cup - turnaj ABV Chodov ... 23.-24. května 2008   Open Tajm Tour, Lanškroun27. července 2008
 
 • účast:
 • O. Benešová, B. Strnadová, I. Horáková, J. Duffek a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 1. a 3. místo

  Oddíl opět 2x na bedně
     V neděli 27.8.2008 se konal v pořadí druhý turnaj smíšených dvojic lanškrounské série Open Tajm Tour. Za nádherného rána a na perfektně připravených kurtech se sešlo deset dvojic, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti a ti, kteří si přišli beachvolejbal opravdu užít, mohli být spokojeni, neboť systém turnaje jim nabídnul zahrát si krom zápasů ve skupině ještě čtvrtfinálového pavouka, ve kterém se klasicky utkaly dvojice z prvního místa první skupiny se dvojicí ze čtvrtého místa druhé skupiny atd. Ti, jenž se umístili pátí ve skupině, tak pro ně turnaj skončil, ovšem nikdo z nich nemusel být smutný, neboť sehráli kvalitní utkání i s dvojicemi, které obsadily celkově přední příčky.
     Po tvrdých bojích ve skupině "A", kde se střetli i pozdější finalisté, nakonec první příčku obsadila (pro někoho překvapivě, pro jiného očekávaně) rodinná dvojice táta Kolder s dcerou Natálkou, druzí ve skupině skončili Olča Benešová s parťákem Zbyňkem Jurčou, třetí místo vybojovali Iva Horáková s Tomášem "Mildou" Műllerem, čtvrtou pozici obsadili Ilona Krásná a Tomáš Kaplan a na páté, celkově v turnaji deváté, příčce se umístila mladá dvojice Pavlína Plášková s Jirkou Kaprálkem.
     Skupinu "B" se podařilo vyhrát bez ztráty setu Blance Strnadové s Honzou Duffkem, ovšem tak jasný průběh jednotlivé zápasy rozhodně neměly, neboť i tato skupina byla hodně vyrovnaná a každé utkání mělo vysokou kvalitativní úroveň. Druzí byli Aneta Nejmanová a Martin Šrámek, třetí Renáta Hánová s Davidem Kožušníkem, na čtvrtou příčku se svým výkonem dostali Nina Bubláková s Adamem Horáčkem a "černého Petra" skupiny "B" si vytáhla druhá rodinná dvojice na tomto turnaji, a to Verča a Jenda Svatoňovi.
     Skončil poslední zápas ve skupinách, lehce se uhrábly kurty a nic nebránilo tomu, aby se začala hrát první utkání čtvrtfinálového pavouka, který měl určit, jaké dvojice se probojují mezi nejlepší čtyřku a ty, které si zahrají poslední zápas o umístění. Více štěstí a "bíčového umu" prokázali, Kolderovi, kteří se mohli v semifinále postavit silné dvojici Anetě s Martinem a i tento těžký zápas dokázali vyhrát a mohli se těšit na svého finálového protivníka, který měl vzejít ze druhého semifinálového utkání mezi Olčou se Zbyňkem a Blájou s Honzou. Tyto dvojice se už velmi dobře znají nejenom z tréninků, ale i několika turnajů, kde se v různých fázích měly možnost potkat. Tentokrát jedna z nich musela zůstat před branami finále a spokojit se s bojem o třetí místo. Zápas se po dvou setech protáhl do zkrácené hry, ve které se podařilo vytvořit si Olče se Zbyňkem několikabodový náskok, což se ukázalo jako rozhodující, neboť v úmorném vedru síly rychle ubývaly a Blanka s Honzou už je nedokázali najít a třetí set prohráli. Turnaj tedy dospěl do své závěrečné části, kdy Blanka s Honzou získali bronzové medaile v malém finále a vypuknul boj o vítěze celého nedělního klání. První set finálového zápasu dokázali pro sebe získat Olča a Zbyněk, avšak ten druhý měl opačný průběh, a tak toto utkání dospělo, stejně jako zápas ve skupině mezi těmito dvojicemi, do setu třetího, který byl velice vyrovnaný a v němž nakonec dokázali rozhodující míče vybojovat Olča se Zbyňkem a tímto si připsali další turnajový triumf v této sezoně. Kolderovi po velice sympatickém výkonu tedy mohli být, a snad i byli, spokojeni s celkovým druhým místem.
     Závěrem nelze jinak, než říci, že tento turnaj byl po všech stránkách velice vydařený, zejména díky sluníčku, které tento sport dělá tak krásným, jaký bezesporu je a nezbývá než doufat, že takovýchto turnajů bude na Knoflíku co nejvíc.

  (Jan Duffek, 31.7.2008)
  S Poštovní spořitelnou do finále! - finále, Brno  12.-13. července 2008
   
 • účast:
 • O. Benešová, B. Strnadová, A. Mrázová, J. Duffek, J. Žáček a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 9. místo mezi muži, 9. mezi ženami, 5. a 9. místo v mixech

  Do finále se 4 páry
     V sobotou 12. července začalo v Brně na Sokolském koupališti finálové klání cyklu regionálních turnajů S Poštovní spořitelnou do finále. Jde o vyvrcholení více než dvouměsíčního zápolení amatérských hráčů a hráček v jednotlivých krajích. Během května a června bylo ve všech ze 14 krajů v České republice sehráno po 3 turnajích v 5 kategoriích - mužích, ženách, juniorech, juniorkách a mixech. Do brněnského finále se ve všech těchto kategoriích kvalifikovaly nejlepší páry, jež jsou ještě doplněny dvojicemi, které obdržely tzv. divokou kartu. A právě v Brně na Sokoláku bojovaly o absolutního regionálního vítěze, kdy všechna utkání řídí profesionální rozhodčí. Dva nejlepší týmy v mužích a ženách z tohoto turnaje si zajistí účastna republikových šampionátech. Pardubický kraj byl zastoupen čtyřmi lanškrounskými dvojicemi Beach Klubu Tajm (jedna dvojice mužů, jedna dvojice žen a dvě dvojice smíšených párů).
     Jaroslav Žáček se Zbyňkem Jurčou se k prvnímu utkání postavili na centrálním kurtu proti brněnské dvojici Lípa, Jadrníček. Zápas byl velmi vyrovnaný, první set získali Lanškrounští, druhý naopak Brněnští. V tiebreaku zápas opravdu vyvrcholil, odehrály se v něm asi nejhezčí výměny celého zápasu. Více vůle a možná i štěstí měli hráči z Lanškrouna, když vyhráli třetí sadu rozdílem tří bodů. Bylo to historicky první vítězství některé dvojice z Pardubického kraje na finálovém turnaji v dospělé kategorii. Ve druhém kole se Jarda se Zbyňkem utkali s dvojicí z Chodova Brichcín, Forst. Tento zápas měl zcela jiný průběh než ten předešlý, Lanškrouňáci se dopouštěli velkého množství chyb, především při útoky "vyházeli" mnoho balónů. Naopak soupeři hráli v pohodě a téměř bezchybně a po zásluze zápas vyhráli ve dvou setech. Dvojice z Karlovarského kraje dokráčela až do nedělních zápasů, kde vybojovala bronzovou medaili. V opravách po dlouhé pauze narazili Lanškrounští na dvojici Jihočeského kraje Čížek, Šimeček. Zápas se jim vůbec nepovedl především v začátku, kdy rychle prohrávali už 8:2. V zápase se už nedokázali dostat ke své hře a podlehli lepším soupeřům ve dvou setech. Na turnaji tak skončili na děleném 9. místě.
     V ženské kategorii reprezentovaly Pardubický kraj Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou. V prvním kole se utkaly se stejnými soupeřkami jako v loňském roce a opět jim podlehly. Byly to těžké soupeřky, loni turnaj vyhrály a letos vybojovaly stříbrné medaile. V opravách už měly šancí daleko víc. Do zápasu nastoupily s bojovností a po vyrovnaných dvou setech přišla na řadu třetí zkrácená hra. V ní však měly menší převahu soupeřky a Blanka s Andreou tak prohrály i druhý zápas na turnaji, což je vedlo už jen do sprch. Jenže přišlo překvapení a poté, co se Andrea už vysprchovala přišla zpráva o kontumaci všech zápasů jedné z dvojic, která na turnaji startovala neoprávněně. A týkalo se to i druhého zápasu naší dvojice, který byl tedy kontumován ve prospěch lanškrounských děvčat. Blanka s Andreou tak dostaly další šanci ve druhém kole oprav. Jenže i v tomto zápase se nedokázaly zkoncentrovat ke svému maximu a v zápase soupeřkám podlehly. Na turnaji tak obsadily dělené 9. místo.
     V neděli se odehrál finálový turnaj smíšených párů, ve kterém měl Beach Klub Tajm Lanškroun dvojí zastoupení: dvojici Olča Benešová, Zbyněk Jurča a Blanka Strnadová, Jan Duffek. Obě dvojice prošly úspěšně prvním kolem turnaje a mohly se tak těšit na další zápasy druhého kola. V něm však Blanka s Honzou podlehli silné dvojici Michajlec, M. Tychnová (pozdější finalista turnaje) a šli do oprav. Olča se Zbyňkem dokázali vyhrát i druhý zápas ve dvou setech a postoupili tak mezi 6 nejlepších dvojic, což byl určitě důvod ke spokojenosti. Blanka s Honzou bohužel prohráli i zápas v opravách a obsadili tak dělené 9. místo. O postup do semifinále se Olča se Zbyňkem utkali se středočeskou dvojicí Židová, Čáp. Zápas se nevyvíjel špatně, v polovině prvního setu vedla lanškrounská dvojice už 13:8. Jenže po oddechovém čase se soupeřům povedlo několik riskantních balónů a hra se vyrovnala. Rozhodlo se až v koncovce, Lanškrounští však udělali dvě chyby a set prohráli poměrem 21:19. I druhá sada byla velmi vyrovnaná a za stavu 20:19 měli Středočeši první mečbol, při kterém Zbyněk na útoku poslal míč za lajnu a bylo rozhodnuto. O semifinále ještě bojovali v opravách, kde narazili na Michala Růčku s Katkou Tychnovou (pozdější vítěz turnaje). V zápase měl soupeř výrazně navrch a zvítězil ve dvou setech. Dělené 5. místo na finálovém turnaji je však pro lanškrounskou dvojici pěkný výsledek a další úspěch Beach Klubu Tajm Lanškroun.

  (ZbJ, 23.7.2008)
  S Poštovní spořitelnou do finále! - 3. část, Lanškroun  28. června - 5. července 2008
   
 • účast:
 • většina členů oddílu
 • výsledek:
 • 1. místo mezi muži, 1. mezi ženami, 1. místo v mixech

  Tajenka vítězných dvojic rozluštěna
     Na přelomu měsíce června a července, v době, kterou jsem měl jako žák a student nejraději, vrcholila série beachvolejbalových regionálních turnajů S Poštovní spořitelnou do finále. Proběhly závěrečné turnaje v kategoriích mužů, žen a smíšených párů, na kterých se rozdávalo dalších 20.000,- Kč a věcné ceny darované Poštovní spořitelnou.
     V sobotu 28. června proběhl turnaj mužů, do kterého se přihlásilo a dostavilo 8 dvojic. Žebříček mužů uváděl na prvním místě dvě dvojice (Němec, Kolder a Jurča, Žáček), které se v předešlých dvou turnajích utkaly vždy ve finále a oběma dvojícím se podařilo vyhrát jen jednou. Tento turnaj měl tedy rozhodnout o celkovém vítězi série. Dvojice byly opět rozděleny do dvou skupin, ze kterých se postupovalo do osmičlenného pavouka s tím, že se dohrávaly zápasy o celkové páté a třetí místo turnaje. Zatímco Ondřej Němec s Ondrou Kolderem s přehledem vyhráli skupinu, Zbyněk Jurča s Jardou Žáčkem se ve skupině vyrovnávali s doznívajícím zraněním a trošku se trápili. Všechny zápasy dohrávali až v tiebreaku a v jednom z nich soupeři podlehli. Postupovali tedy z druhého místa ve skupině, což znamenalo, že dvě nejvýše nasazené dvojice, pokud budou dále vyhrávat, se potkají dříve než ve finále. A stalo se. Semifinálový boj byl tedy bojem, který měl rozhodnout o tom, která dvojice pojede na brněnské finále. Jarda se Zbyňkem se v pravý čas dostali ke své hře a měli v zápase od začátku trošku navrch, dopustili se menšího počtu chyb a po dvou odehraných setech postoupili do finále. V něm potvrdili svou pozici, když poměrem 2:0 přehráli druhou oddílovou dvojici Milan Horáček, Robert Rössler a oplatili jim tak porážku ze skupiny. Historického úspěchu dosáhl Vítězslav Bureš, který s Čestmírem Rybkou vybojoval krásné čtvrté místo turnaje.
     V ženské kategorii se k turnaji dostavilo 10 dvojic. Situace na čele žebříčku nebyla tak vyrovnaná jako u mužů, ale jistotu celkového prvenství neměla ani z dvojic, i když Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou k tomu měly nejblíže. Ve skupinách k velkému překvapení nedošlo a tak se zdálo, že vše půjde podle předpokladů. Jenže právě nejvýše nasazená dvojice měla problémy v prvním kole pavouka, kde se utkaly s dvojicí Hanka Dejdarová, Jitka Benešová, která skončila ve své skupině na 4. místě. Blanka s Andreou prohrávaly 1:0 na sety a ve druhém už 18:20 a byly jeden bod od vyřazení. Porážka by ukončila veškeré naděje na prvenství v sérii a vystavila by tak stopku do Brna. Jenže holky se vzchopily, dokázaly odvrátit dva mečboly a zápas dotáhly v tiebreaku do vítězného konce. Vyhrály i následující semifinále a ve finále se po třetí v řadě potkaly s chrudimskou dvojicí Lenka Kubánková, Hanka Židková a potřetí v řadě je taky porazily. V zápase o třetí místo turnaje zvítězila domácí juniorská dvojice Veronika Zachařová, Petra Marková.
     První prázdninovou sobotu se na Knoflíku odehrál poslední turnaj letošní "Poštovky" a to závěrečný turnaj smíšených párů, na kterém se sešlo 14 dvojic. Turnaj byl odehrán pavoukem pro šestnáct dvojic na dvě porážky s dohrávkou o třetí místo. Atmosféra turnaje byla bezvadná, i když některé (především oddílové) dvojice působily po noční zábavě unaveně. Počasí bylo tak akorát, ani horko ani zima a tak se nikdo nespálil ani neklepal. Nejvýše nasazení Olča Benešová, Zbyněk Jurča postoupili bez porážky až do finále, do kterého se probojovali Blanka Strnadová, Honza Duffek. Nejen, že se opakuje finálové složení z prvního turnaje, ale tyto dvojice se na tomto turnaji potkávají už podruhé. Ve třetím kole mezi sebou sehráli pohledný a dramatický zápas, který si pochvalovali nejen samotní hráči. A jen o vlásek se podařilo zvítězit Olče se Zbyňkem. Jenže ve finále bylo všechno jinak. Blanka s Honzou daleko méně kazili a to rozhodlo. Po vítězství 2:0 na sety se tak mohli radovat i z turnajového vítězství. Třetí na turnaji skončila nově složená dvojice Světlana Barešová, Aleš Skipala.
     Letošních turnajů S Poštovní spořitelnou do finále! se zúčastnilo celkem 27 mužů, 32 žen a 51 hráčů/hráček v kategorii smíšených párů. Celkové prvenství v kategorii mužů vybojovala po dvou vítězstvích a jednom druhém místě domácí dvojice Jaroslav Žáček, Zbyněk Jurča, v kategorii žen třikrát zvítězily Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou a v kategorii smíšených párů po dvou vítězstvích a jednom druhém místě Olča Benešová se Zbyňkem Jurčou. Všechny tyto dvojice (doplněné Blankou S. a Honzou D. v mixech) jedou 12.-13. června do Brna, kde sehrají finálový turnaj o titul nejlepšího regionálního týmu ČR ve své kategorii. Základ beachvolejbalu Pardubického kraje je v Lanškrouně, což dokazuje i fakt, že všechny zmiňované vítězné dvojice jsou součástí místního oddílu, který funguje už třetím rokem.

  (ZbJ, 9.7.2008)
  S Poštovní spořitelnou do finále! - 2. část, Lanškroun  14.-22. června 2008
   
 • účast:
 • většina členů oddílu
 • výsledek:
 • 1. místo mezi muži, 1. mezi ženami, 1. místo v mixech

  Poštovku ovládli domácí oddílové dvojice
     V sobotu dne 14.6.2008 byla zahájena druhá část série turnajů S Poštovní spořitelnou do finále!. Protože už šlo o druhé turnaje ze tří, jejich výsledky měly dost výrazně napovědět, které z dvojic se stanou přeborníky Pardubického kraje. Zatímco v kategorii smíšených párů a žen je prakticky rozhodnuto, u mužů je situace naprosto otevřená.
     Druhá část "poštovky" začala sobotním turnajem žen. Oproti minulému turnaji bylo horší počasí, foukalo a okolím se proháněly bouřky. Ale i přesto nemusel být turnaj ani jednou kvůli počasí přerušen. Lanškrounského turnaje se zúčastnilo 12 ženských dvojic. Družstva se ranním rozlosováním rozdělila do dvou skupin po šesti týmech. Dvojice z minulého turnaje, které se umístily na prvních čtyřech místech, byly nasazeny na první dvě místa v obou skupinách. Družstva ze skupin spolu vzájemně sehrála vždy dva zkrácené sety, které začínaly za stavu 7:7. Následné zápasy osmičlenného pavouka již byly plnohodnotné, začínaly od nuly. Oproti minulému turnaji se tento víkend hrálo mnohem více tiebreaků. Výkony dvojic byly vyrovnané, což se projevilo i na pořadí v základních skupinách, kdy často rozhodovalo pár míčů. Do závěrečného finálového boje se zaslouženě prokousaly dvě nejvýše nasazené dvojice. Zápas už nebyl tak jednoznačný, jako minule. Dokonce se po průběhu prvního setu zdálo, že chrudimská dvojice Hanka Židková, Lenka Kubánková oplatí domácím finálovou porážku z prvního turnaje. Jenže Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou se v druhém setě oklepaly, po několika vydařených výměnách se dostaly do větší herní pohody a zápas ve třech setech vyhrály.
     Nedělního turnaje mužů se zúčastnilo 8 dvojic, které byly také rozděleny do dvou skupin, přičemž všechny dvojice následně postupovaly do osmičlenného pavouka. Ve skupinách šlo tedy jen o to, s jak silným soupeřem se bude hrát v prvním kole pavouka. Čtyři dvojice byly podle dosažených bodů z předešlého turnaje nasazeny, vždy po dvou do každé skupiny. Ve skupinách nedošlo k výraznému překvapení a obě nejvýše nasazené dvojice své skupiny ovládly. Stejně jako v ženské kategorii, tak i u mužů se opakovalo finálové složení. Ale výsledek už byl opačný. Oddílová dvojice Jaroslav Žáček se Zbyňkem Jurčou měla navrch od začátku zápasu a bez ztráty jediného setu tento druhý turnaj vyhráli. Poražení finalisté Ondřej Němec, Ondřej Kolder však mají po minulém vítězství stejný počet bodů a situace je naprosto vyrovnaná. O celkovém vítězi série regionálních turnajů v kategorii mužů tak rozhodne až závěrečný třetí turnaj, který se odehraje v sobotu 28. června opět v Lanškrouně.
     O týden později se v neděli 22. června konal druhý turnaj smíšených párů. Účast byla oproti předešlému turnaji překvapivě třetinová, prezentovalo se pouze 7 dvojic. Bylo doslova pekelné počasí, sluníčko nehřálo, ale pálilo, což se projevilo i na kůži některých hráčů a hráček. Každá dvojice absolvovala čtyři nebo pět zápasů podle toho, do jaké fáze turnaje se probojovala. A v takovém vedru to úplně stačilo. Hned v prvním zápase došlo k překvapení. Druhá nasazená dvojice prohrála a turnaj se trošku zamotal. V prvním semifinále se totiž potkaly dvě nejvýše nasazené dvojice. Druhý semifinálový zápas naopak mezi sebou svedly dvě nenasazené dvojice. K pozdějšímu finálovému zápasu nastoupila nasazená jednička Olča Benešová se Zbyňkem Jurčou, aby se utkali s překvapením turnaje Markétou Švecovou a Patrem Abrahamem z Chocně. Na předešlém turnaji se totiž jako první po dvou porážkách loučili a obsadili celkové 17. místo. Dá se říci, že vyhráli v kategorii "skokan roku". Olča se Zbyňkem však zvítězili i tentokrát a do žebříčku si připsali dalších 30 bodů.

  (ZbJ, 25.6.2008)
  S Poštovní spořitelnou do finále! - 1. část, Lanškroun  31. května - 8. června 2008
   
 • účast:
 • většina členů oddílu
 • výsledek:
 • 2. a 3. místo mezi muži, 1. a 3. mezi ženami, 1. a 2. místo v mixech

  Poštovka zahájena s rekordní účastí
     V poslední květnový den byl zahájen letošní ročník regionálních beachvolejbalových turnajů S Poštovní spořitelnou do finále! Kromě dospěláckých kategorií mužů a žen a mládežnických kategorií juniorů a juniorek byly pro letošek nově zařazeny oblíbené turnaje smíšených párů. Jako v minulých sezónách tak i letos se všechny turnaje v rámci Pardubického kraje odehrají v lanškrounském beachvolejbalovém areálu na Knoflíku. Celkem se v době od 31. května do 6. července odehrají tři turnaje v každé kategorii a první z nich, ve kterých bylo rozdáno celkem 20.000,- Kč, jsou už za námi.
     Nejdříve se v poslední květnovou sobotu za parného počasí sešlo 9 mužských dvojic, aby svedly boje o prvních 10.000,- Kč a také o body do regionálního žebříčku, který určí vítěznou dvojici série, jež bude v červenci reprezentovat Pardubický kraj na finálovém turnaji, kde se hraje o titul nejlepšího regionálního týmu ČR. Dvojice byly losem rozděleny do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem každý s každým. Poté čtyři nejlepší páry z každé skupiny postoupily do osmičlenného pavouka. Do pavouka postoupili všichni, protože jedna dvojice si před zápasem ve skupině přivodila zranění a turnaj už dohrávalo pouze osm dvojic. Do finálového zápasu se zaslouženě probojovaly vítězné dvojice obou skupin, které pak sehrály krásný a až do koncovky třetího setu napínavý zápas. Mladá, ale zároveň velmi silná a slibná dvojice Ondřej Němec, Ondřej Kolder zvítězila nad oddílovou dvojicí Zbyněk Jurča, Jaroslav Žáček 2:1 (24:22, 17:21, 15:13). Na své účty si tak připsali 3.500,- Kč a prvních 30 bodů. Před finálovým zápasem se bojovalo o celkové 3. místo v turnaji. Z tohoto klání vítězně vyšla další oddílová dvojice Jan Duffek, Milan Horáček, když přehrála domácí dvojici Martin Špatenka, Jan Svatoň poměrem setů 2:0.
     O den později se v beachvolejbalovém areálu na Knoflíku odehrál první regionální turnaj žen, kterého se zúčastnilo 11 párů. Samotná prezentace některých dvojic slibovala vyrovnané a beachvolejbalově pohledné boje. Ženy sehrály turnaj stejným systémem jako muži, tj. ve dvou skupinách, ze kterých postoupilo osm dvojic do pavouka, přičemž se dohrávaly zápasy o konečné 3. a 5. místo. Do semifinále postoupily dvě dvojice z České Třebové, jedna z Chrudimi a jedna domácí (zároveň z těchto osmi hráček jich pět reprezentovalo místní beachvolejbalový oddíl). Finále složením dvojic možná moc nepřekvapilo, ale samotný průběh zápasu už ano. Domácí dvojice Blanka Strnadová, Andrea Mrázová měla daleko méně práce než třeba v semifinále a hladce zvítězila nad chrudimskou dvojicí Hana Židková, Lenka Kubánková 2:0 na sety. Blanka s Andreou si také připisují na své účty 3.500,- Kč a pro obhajobu svého loňského prvenství udělaly první významný krok. Zápas o 3. místo byl zápasem dvojic z České Třebové, ve kterém slavila vítězství oddílová dvojice Světlana Barešová, Iva Horáková nad dvojicí Hana Dejdarová, Jitka Benešová.
     O týden později a to v neděli 8. června se na Knoflíku odehrál letos první turnaj smíšených párů. Pro letošní sezónu je to v rámci turnajů S Poštovní spořitelnou do finále! novinka, v minulých letech se regionální turnaje pro smíšené páry neorganizovaly. Sice se v této kategorii nevyplácí žádné prize money, ale dvojice, která během tří turnajů nasbírá nejvíce bodů, pojede na republikové finále - stejně jako v ostatních kategoriích. Mixy jsou v Lanškrouně velmi oblíbené a důkazem je rekordní počet zúčastněných dvojic. Ráno se prezentovalo celkem 20 smíšených párů. Při takovém počtu na dvou kurtech se jinak než pavoukem pro 24 dvojic na dvě porážky ani hrát nedalo. Při prezentaci si každá dvojice vylosovala číslo, které jim určilo prvního soupeře. Pavouk na dvě porážky garantuje každé dvojici minimálně dva zápasy, přičemž při druhé prohře se dvojice s turnajem loučí, ale s jednou prohrou může dvojice ještě celý turnaj vyhrát. Počasí už nepřálo tak jako minulý víkend, několikrát byl turnaj přerušen dešťovou přeháňkou, ale nakonec se vše dohrálo a hráči a hráčky měli trička plná spíše potu než dešťových kapek. Při systému na dvě porážky se v semifinále potkávají doposud neporažené dvojice s dvojicemi, které už jednou v turnaji prohrály a o co nejlepší umístění bojovaly v opravné části pavouka. V opravách pak musí dvojice sehrát o dva zápasy víc, aby se dostala na stejnou úroveň pavouka jako dvojice, která je do oprav poslala. K prvnímu semifinále nastoupili doposud neporaženi Petra Marková, Ondřej Němec a Olča Benešová, Zbyněk Jurča, kteří už měli za sebou jednu porážku. Zápas byl vyrovnaný především v prvním setě, ve druhém už měli Olča se Zbyňkem mírně navrch a vítězstvím 2:0 dokráčeli do finále. Druhé semifinále svedlo proti sobě neporažené Blanku Strnadovou s Honzou Duffkem a choceňskou dvojici Petra Diblíková, Jan Švec postupivší do semifinále z opravné části pavouka. Zde se překvapení nekonalo a Blanka s Honzou po výhře 2:0 postoupili do finále. V boji o 3. místo v turnaji zvítězila mladá dvojice Petra Marková, Ondřej Němec stejně tak tomu bylo i v zápase čtvrtého kola hlavní části pavouka, po kterém museli Choceňští do oprav. K finálovému zápasu nastoupili domácí a zároveň oddílové dvojice, které se už také na turnaji potkaly a to ve čtvrtém kole, kdy Blanka s Honzou poslali Olču se Zbyňkem po výhře 2:0 do oprav. Finálový zápas měl však zcela opačnou atmosféru a po zlepšeném výkonu si první letošní turnajové vítězství v pohledném zápase vybojovali Olča Benešová se Zbyňkem Jurčou.
     Je vidět, že základ beachvolejbalu Pardubického kraje je právě v Lanškrouně. Vždyť podstatná část beachvolejbalových turnajů letní sezóny odehraných na území Pardubického kraje se koná právě na Knoflíku. Dalším důkazem je i to, že všechny vítězné dvojice doposud odehraných regionálních turnajů mužů, žen a smíšených párů jsou právě z Lanškrouna.

  (ZbJ, 13.6.2008)
  Kooperativa Cup - turnaj ABV, Chodov23.-24. května 2008
   
 • účast:
 • Jarda Žáček, Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 13. místo z celkového počtu 33 dvojic

  Lanškrounští poprvé v hlavní soutěži
     V pátek 23.5. začal kvalifikací letošní ročník oficiálních turnajů Českého volejbalového svazu Kooperativa Cup v Chodově u Karlových Varů. Stejně jako v loňském roce, i letos se této kruté části turnaje zúčastnila i dvojice lanškrounského Beach Klubu Tajm. Po loňském ročníku, kdy se Zbyňku Jurčovi a Jardovi Žáčkovi nepodařilo ani jednou postoupit do hlavní soutěže, vstupovali Východočeši do kvalifikace plni nervozity. Připomeňme, že kvalifikace se zpočátku hraje na jednu porážku, která znamená automatický konec v turnaji.
     Po celodenní cestě vlakem do vzdáleného Chodova vstupovali Zbyněk s Jardou do zápasu značně nervózní. A na výkonu to bylo znát. V prvním setu nastoupili proti mladé domácí dvojici Bican, Salon. Lanškrounští borci se dopustili mnoha nevynucených chyb a prohráli první set. Druhý set se odvíjel v podobném duchu a vypadalo to na brzký konec turnaje pro naše hráče. Ale za stavu 19:16 přišel zvrat. Domácí, zřejmě jisti si vítězstvím polevili a umožnili našim dostat se do hry. Když domácí promarnili dva mečboly, které naši úspěšně odvrátili, o druhém setu bylo rozhodnuto. Třetí set byl vyrovnanou záležitostí, ale Zbyněk s Jardou neustále udržovali minimální náskok dvou bodů. To v koncovce rozhodlo. Východočeši zvítězili 15:13 a poměrem setů 2:1. Toto vítězství posunulo Východočechy do první osmičky mezi kvalifikanty a zajišťovalo minimálně další dva zápasy.
     V dalším utkání nastoupili Zbyněk s Jardou proti havlíčkobrodské dvojici Endal, Mysliveček. Tento zápas se vyvíjel velmi dramaticky, byl velmi vyrovnaný a o výsledku opět musel rozhodnout tiebreak. V něm měla více štěstí dvojice z Havlíčkova Brodu a zajistila si tak postup do hlavní části turnaje. Zbyněk s Jardou pak museli o setrvání v turnaji dále bojovat a to proti první nasazené dvojici Zvěřina, Hromádko. V tomto zápase se Lanškrounští konečně vymanili ze sevření nervozity a předváděli svou hru. První set sice prohráli v dramatické koncovce, ale od druhého setu na kurtu dominovali a zaslouženě zvítězili. Opět ve zkrácené sadě. To co se nepodařilo v celé loňské sezoně, se konečně zdařilo hned na prvním turnaji letošní sezóny. Zbyněk s Jardou postoupili do hlavní části turnaje.
     Los našim za prvnmí soupeře určil 11. nasazenou dvojici Hrdý, Vlček. Zbyněk s Jardou s těmito borci již několikrát neúspěšně měřili síly a dnešní zápas nepříznivou bilanci nezměnil. Východočeši s lepším soupeřem prohráli 2:0 a přesunuli se tak do oprav. V nich narazili na známou dvojici z kvalifikace Endal, Mysliveček. I druhý společný zápas byl velmi dramatický. Průběh byl téměř stejný, jenom výsledek byl opačný. Zbyněk s Jardou po zlepšeném výkonu zvítězili 2:1. Již tento postup do druhého kola byl pro naše kluky velkým úspěchem.
     V dalším klání nastoupili Východočeši proti favorizované dvojici Mandl, Čáp. Na tento pražský pár již našim síly nestačili a tak podlehli 2:0 (19,17). I tak byl tento turnaj pro Východočechy velkou vzpruhou po nevydařené loňské sezoně.

  (Jarda Žáček, 4.6.2008)
  E-mail www.Tajm.cz - Lanškrounská doména sportu © Copyright 2001-2019, ZbJ