|||||
Lanškrounská
Doména Sportu
   Oddíl beachvolejbalu - účast na turnajích

  Rok 2009  
  Rok 2008  
  Rok 2007  
  Rok 2006  
  Seznam členů  

   Turnaje roku 2009
    Poštovka - celorepublikové finále Uherské Hradiště ... 18. července 2009   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 28. června 2009   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 21. června 2009   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 14. června 2009   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 7. června 2009   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 31. května 2009   
    S Poštovní spořitelnou do finále! Lanškroun ... 24. května 2009   
    Open Tajm Tour Lanškroun ... 2. května 2009   Poštovka - celorepublikové finále, Uherské Hradiště  18. července 2009
 
 • účast:
 • V. Zachařová, P. Marková (ženy), J. Žáček, Z. Jurča (muži), O. Benešová, Z. Jurča (mixy)
 • výsledek:
 • dělená 9. místa ve všech kategoriích

  Jedním slovem: pech
     Letošní ročník turnajů S Poštovní spořitelnou do finále vyvrcholil v Uherském Hradišti (kategorie mužů a žen) a ve Starém Městě (kategorie smíšených párů). Na finálový turnaj se tedy sjely vítězné dvojice jednotlivých krajů, které byly doplněny dalšími přihlášenými dovjicemi. Ale i tak se nepodařilo ve všech kategoriích naplnit startovní listinu do posledního 16. místečka (v mužích i mixech startovalo jen 15 dvojic).
     Ráno vstávačka ve čtyři hodiny, vlastně budík zvonil ve čtyři, ale vstávačka tak 4:15. Nabral jsem Jardu v Třebové a společně s Olčou jsme v 5:00 vyrazili z Lanškrouna směr Uherské Hradiště. Verča s Petrou volily jiný dopravní prostředek. V poklidu jsme dorazili na námko v Uherském Hradišti tak v 8:00, něco nakoupili a mírně posnídali. Už cestou jsme probírali počasí, jak to zase meteorologové popletli, protože krásně svítilo sluníčko a sobotní den začal vyloženě letně (ale to jsem ještě nevěděli, že Jižní Morava je na tom asi nejlépe).
     Nasazení do pavouků bylo dáno předem, bez losování. S Jardou jsme nastoupili hned k prvnímu zápasu turnaje. První set dost nervózní, zbytečná prohra 20:22. Druhý set už jistější, výhra. Tiebreak vyrovnaný, neproměněné mečboly, prohra 18:16. V opravách postup do druhého kola bez boje. Už se začínalo zatahovat a přidal se i větřík. V 11:30 odjezd do nedalekého Starého Města k prezentaci na mixy. Kolem 14. hodiny nástup ke druhému zápasu v mužích. Pohodové vítězství v prvním setě. Za stavu 5:4 ve druhém přerušeno pro déšť, který už do večera nepřestal. Zcela mokří a od písku jsme zalezli do auta, za chvilku v něm bylo celkem zapařeno. Asi po hodině nás vyvolali k dohrání zápasu. Stále pršelo, docela intenzivně. Písek tvrdej, balóny těžkly. Ve druhém setě prohra, začal tiebreak. Udržovali jsme si dvoubodový náskok, vedení 13:11, obrovská šance na 14:12, neproměněno, prohra 17:15. Konec nadějí, dělené 9. místo.
     K prvnímu zápasu v mixech jsme nastoupili až v 17:30. Stále chc... pršelo, z míčů už medicimbály. V prvním setě 3 setboly, vedení 20:17, ale prohra 23:21. Ve druhém setě odvrácené mečboly, srovnáno na 20:20, ale prohra 23:21. V opravách postup bez boje a v druhém kole nás čekal první nasazený pár. Zápas začal v 19:00, stále déšť. Vyrovnaný set, smolně neproměněný setbol, prohra 23:21. Ve druhém jsme stále doháněly 2-3 bodovou ztrátu, v závěru jsme trošku stáhli, ale i tak prohra a opět konec nadějí na obhajobu loňského 5. místa. Letos pouze dělené 9. místo. Hurá do sprch smít písek a trošku se nahřát. Svlíkačka, těšička na teplou vodičku, otočení kohoutku, ani kapka :-(, ok, tak aspoň smít písek ve studené, otočení kohoutku, zase nic :-((. Odjezd zpět na námko v Uh. Hradišti, sprcha ve škole :-), pečená kachna v restauraci a pito. Kolem desáté odjezd domů, všechny mikrospánky z dobrým koncem a v posteli v 1:45.
    S hoklama jsme se viděli jen ráno a víme jen, že po jedné výhře a dvou prohrách obsadily skoro už tradičně 9. místo.

  (ZbJ, 22.7.2009)
  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun28. června 2009
   
 • účast:
 • O. Benešová, V. Zachařová, P. Marková, S. Barešová a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 1. místo
 • informace:
 • výsledky turnaje

  Letošní Poštovka skončila turnajem mixů
     Letošní série regionálních turnajů "S Poštovní spořitelnou do finále" skončila už v červnu turnajem smíšených párů. 12 dvojic bylo rozděleno do čtyř skupin (v každé byla jedna dvojice dle aktuálního pořadí nasazena). První dvě pak postupovaly do závěrečného osmičlenného pavouka a třetí ze skupin sehrály skupinu o 9. místo v turnaji. V prvním kole pavouka se tak potkaly první dvojice jedné skupiny s druhou dvojicí jiné skupiny. Zde došlo k prvnímu překvapení, kdy Hana Šebrlová s Martinem Špatenkou postoupili do semifinále z druhého místa ve skupině po výhře nad čtvrtou nasazenou dvojicí turnaje. V semifinále však už narazili na první pár turnaje Olču Benešovou se Zbyňkem Jurčou, kteří zápas ovládli a zajistili si tak účast ve finále. Ve druhém semifinále se potkala druhá nasazená dvojice turnaje Veronika Zachařová s Ondřejem Kolderem s choceňskou dvojicí Petra Diblíková, Jan Švec. A zde se zrodilo další překvapení: Veronika s Ondřejem prohráli ve dvou setech. Ale s turnajem se rozloučili vítězně, když v zápase o 3. místo přehráli Hanku s Martinem. Finále tedy svedlo proti sobě domácí lanškrounskou dvojici a choceňské překvapení. Olča se Zbyňkem uhájili své postavení a zvítězili ve dvou setech. Skupinu o 9. místo vyhráli Světlana Barešová s Leošem Ledererem.
     Všem zúčastněným párům celé letošní série regionálních turnajů patří velké dík nejen za předvedené výkony ale i za účast, která především díky letos špatnému počasí rozhodně nebyla samozřejmostí. Sice ve všech kategoriích si loni vítězné dvojice své postavení obhájily i letos, ale za rok přinese série určitě nejedno překvapení, protože rozdíly mezi dvojicemi jsou stále menší a menší. Některé nové mladé páry na sebe výrazně upozornily už letos.

  (ZbJ, 28.6.2009)
  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun 21. června 2009
   
 • účast:
 • všechny ženy oddílu a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 1. místa žen, 2. místo mužů
 • informace:
 • výsledky turnaj mužů, výsledky turnaje žen

  V mužích a ženách letos naposledy
     O víkendu 20.-21. června 2009 byly v Lanškrouně odehrány letos poslední regionální turnaje S Poštovní spořitelnou do finále v kategorii mužů a žen pro Pardubický kraj. O celkové prvenství série už ani tak nešlo, protože po dvou vítězstvích už bylo téměř jisté, které dvojice letošní ročník ovládnou. Tento víkend spíše šlo o to, která dvojice si ukrojí jakou částku z nabízené finanční odměny a přilepší si tak na nadcházející letní prázdniny.
     V sobotu startovalo celkem 7 dvojic mužů. Hrálo se každý s každým, takže všichni měli jistotu šesti zápasů. Aby měl i tento systém nějaké vyvrcholení, bylo pořadí zápasů stanoveno tak, aby se dle žebříčku nejlepší dvojice potkaly až v závěru turnaje. O pořadí dvojic na třetím až pátém místě rozhodoval poměr setů, který nejlépe vyšel pro dvojici Robin Honskus, Čestmír Rybka. K závěrečnému "finálovému" zápasu nastoupili za nevšední divácké podpory první dvě nasazené dvojice. Daleko jistěji začala druhá nasazená dvojice Ondřej Kolder, Ondřej Němec a vytvořila si tak několikabodové vedení. V závěru setu se náskok sice krátil, ale kluci si první set už vzít nenechali. Ve druhém setě Zbyněk Jurča s Jardou Žáčkem svou hru zpřesnili a srovnali poměr setů. Ve zkrácené rozhodující sadě už vládli bezchybně hrající Ondrové a zaslouženě tak připravili Zbyňka s Jardou o letošní neporazitelnost, když tiebreak vyhráli poměrem 15:11. Atmosféra i kvalita finálového zápasu byly tou nejlepší tečkou letošní série mužů.
     V neděli přijelo na Knoflík do Lanškrouna celkem 15 ženských párů. Hrálo se pavoukem pro 16 dvojic na dvě porážky, přičemž bylo podle výsledků na předešlých dvou turnajích nasazeno prvních 8 dvojic. Ani u žen nedošlo k nijak zvlášť velkému překvapení a do závěrečných bojů se prokousaly nejlépe nasazené dvojice. První semifinále ovládly Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou, když přehrály Markétu Kristkovou s Janou Drozdovou. Druhé semifinále mezi oddílovými dvojicemi Petra Marková, Veronika Zachařová a Eva Jurčová, Olča Benešová bylo přímým soubojem o celkové druhé místo celé letošní série. A to si po výhře vybojovala Petra s Veronikou. Třetí místo na turnaji a třetí místo celé série vybojovala Evča s Olčou. A podobně dopadl i finálový zápas. V něm stejně jako na předešlých turnajích zvítězila Blanka s Andreou. Déšť, který se snesl během posledních zápasů na lanškrounský areál, byl symbolickou tečkou letošní série, které počasí moc nepřálo.
     Příští neděli (28.6.) proběhne poslední turnaj letošní "Poštovky" pro Pardubický kraj a to turnaj smíšených párů, o který bývá v Lanškrouně velký zájem, i když 15 dvojic v ženské kategorii taky není málo.

  (ZbJ, 22.6.2009)
  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun14. června 2009
   
 • účast:
 • O. Benešová, B. Strnadová, V. Zachařová, H. Dejdarová, A. Mrázová, a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 1. místa
 • informace:
 • výsledky turnaje

  Mixy podruhé, tentokrát se sluníčkem
     V neděli 14. června bylo na lanškrounských beachvolejbalových kurtech uzavřeno 2. kolo regionálních turnajů "S Poštovní spořitelnou do finále" turnajem smíšených párů. Po delší době se také vydařilo počasí, nebe téměř bez mráčků a když se ráno uklidnil i vítr, pro beachvolejbal byly naprosto ideální podmínky.
     K ranní prezentaci dorazilo všech deset přihlášených dvojic, které byly rozděleny do dvou skupin. Čtyři dvojice byly podle výsledků prvního kola nasazeny a rozděleny po dvou do obou skupin. Rozdíly mezi jednotlivými dvojicemi jsou stále menší a menší a téměř nikdo si nemůže být jist žádným vítězstvím, dokud zápas neskončí. Už ve skupinách docházelo k menším překvapením a tak byl osmičlenný pavouk poskládán trošku jinak než se očekávalo. I první kolo pavouka přineslo několik vyrovnaných zápasů s neproměněnými mečboly. K prvnímu semifinále nastoupili Olča Benešová se Zbyňkem Jurčou a po předchozí bitvě už trošku znaveni Hanka Dejdarová s Robertem Rösslerem. V prvním setě byla únava znát, ale druhá část zápasu byla daleko vyrovnanější a o postup do finále musela Olča se Zbyňkem pořádně bojovat. Do druhého semifinále nastoupila minule vítězná dvojice Blanka Strnadová, Honza Duffek proti Veronice Zachařové s Ondrou Kolderem. Byla to repríza finálového zápasu prvního turnaje smíšených párů. O vítězi rozhodla až zkrácená hra, ve které až v její koncovce odskočili o pár bodů Blanka s Honzou a postoupili tak do finále. Zápas o třetí místo se odehrál ve dvou setech a z vítězství se radovali Veronika s Ondrou. Finálový zápas byl zcela vyrovnaný. Blanka s Honzou začali daleko jistěji a hned v úvodu zápasu odskočili o tři body. Během setu však Olča se Zbyňkem ztrátu dotáhli a v závěru bylo skóre naprosto vyrovnané. O vyrovnanosti obou dvojic svědčilo i to, že o zisku prvního setu rozhodl až pátý proměněný setbol a skóre 26:24. Po druhém setě, který vyhráli Blanka s Honzou se však vyrovnal i poměr setů. Na řadu přišel opět tiebreak. V něm naopak Olča se Zbyňkěm hned v úvodu odskočili na čtyřbodové vedení, které si někdy se štěstím pohlídali až do konce a mohli se tak radovat z turnajového vítězství.
     Tuto sobotu bude turnajem mužů zahájeno závěrečné kolo regionálních turnajů pro Pardubický kraj, tak doufejme, že i pro tento víkend se na nás bude smát sluníčko.

  (ZbJ, 15.6.2009)
  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun 7. června 2009
   
 • účast:
 • všechny ženy oddílu a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 1. místa
 • informace:
 • výsledky turnaje žen, výsledky turnaj mužů

  Druhé turnaje mužů i žen ovládly stejné dvojice jako první
     Naštěstí se hrozivé předpovědi meteorologů nenaplnily a oba víkendové turnaje se odehrály téměř bez jediné kapky deště. Především v sobotu, kdy se předpovídaly přívalové deště, se sluníčko sice neukázalo, ale zároveň nespadla na hráčky ani kapka. V sobotu a v neděli se v Lanškrouně odehrály v pořadí druhé regionální turnaje Pardubického kraje v kategorii mužů a žen.
    Na sobotní turnaj žen se dostavilo celkem 8 dvojic, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných dvojic. Čtyři páry byly dle výsledků prvního turnaje nasazeny, zbylé dvojice si losovaly místa v jedné či druhé skupině. Po odehrání zápasů základních skupin, postoupily všechny dvojice do osmičlenného pavouka, v jehož prvním kole se potkala první dvojice jedné skupiny se čtvrtou dvojicí druhé skupiny a druhá se třetí. Už v této fázi turnaje se zrodilo menší překvapení, když první dvojice skupiny B prohrála se čtvrtou dvojicí skupiny A Kristýnou Míkovou a Lenkou Gottwaldovou 2:0 na sety. Kromě nich se do semifinále probojovaly tři nejlepší dvojice minulého turnaje. V zápase o třetí místo zvítězila Eva Jurčová s Olčou Benešovou. Ve finále pak bez ztráty setu opět zvítězila Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou, které oplatily Petře Markové s Veronikou Zachařovou porážku ze základní skupiny.
    V neděli už za výrazně slunečnějšího počasí bojovaly o další body a finanční prémie muži. Celkem devět dvojic bylo rozděleno do dvou skupin a stejně jako v sobotu u žen postupovali do osmičlenného pavouka první čtyři dvojice z každé skupiny. K semifinálovým zápasům se probojovaly první tři nasazené dvojice a k nim Robin Honskus s Adamem Horáčkem, kteří nakonec obsadili třetí místo turnaje. K finálovému zápasu nastoupily stejné dvojice jako tomu bylo před dvěma týdny na prvním turnaji této kategorie. A stejně dopadl zápas i výsledkově. I když se Zbyněk Jurča s Jardou Žáčkem během turnaje neprezentovali nijak oslnivým výkonem, ve finále se skvěle rozehráli a zaslouženě porazili druhé nasazené Ondřeje Koldera s Ondřejem Němcem.
    Ihned po finálových zápasech proběhlo vyhlášení a ocenění třech nejlepších dvojic turnaje a už při závěrečném focení začalo pršet. Počasí nám tento víkend v rámci možností přálo a vše se stihlo tak akorát. Doufejme, že při dalších turnajích se už můžeme těšit i na letní teploty a sluníčko. Příští neděli proběhne druhý regionální turnaj smíšených párů.

  (ZbJ, 7.6.2009)
  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun31. května 2009
   
 • účast:
 • B. Strnadová, V. Zachařová, A. Mrázová, O. Benešová, S. Barešová a Z. Jurča
 • výsledek:
 • 1. místa
 • informace:
 • výsledky turnaje

  První turnaj Poštovky smíšených párů ovládlo mládí
     V neděli po ránu se na beachové kurty sjely dvojice z blízkého i vzdálenějšího okolí, aby rozehrály první turnaj mixů Poštovní spořitelny v této sezóně. Značně nepříznivé počasí doprovázené zimou a neustávajícím deštěm však odradily pouze dva páry z původně osmnácti přihlášených, a tak systém turnaje byl jasný. Hrálo se pavoukem pro šestnáct párů na dvě prohry, což někteří ocenili, pro jiné to znamenalo zahrát dva zápasy a brzký konec.
    Přes velice těžké podmínky, kdy zejména míč připomínal chvílemi medicinbal, byl k vidění kvalitní beachvolejbal plný hezkých zákroků a dlouhých výměn. Od začátku se hrály zkrácené sady od stavu 5:5 a 3:3 v tie-breaku. V závěrečných kolech se však začínalo klasicky, což stálo hodně sil zejména ty páry, které hrály zápasy v opravném pavouku a vítězství musely vydřít až ve třetím setu. Konání turnaje se díky velikému penzu zápasů natáhlo na celý den, a tak semifinále se hrálo až pozdě odpoledne. V něm se utkala domácí dvojice Olča Benešová a Zbyněk Jurča proti Blance Strnadové s Honzou Dufkem. Šťastnější nakonec byli druzí jmenovaní, a tak se čekalo, kdo z druhého zápasu vzejde jako vítěz a kdo bude bojovat s Olčou a Zbyňkem o třetí místo. Druhé semifinále bylo takřka rodinnou záležitostí. Andrea a Radim Mrázovi vyzvali Verču Zachařovou s Ondrou Kolderem. V dramatickém zápase, kdy se bojovalo o každý bod a který se rozhodoval až ve zkrácené sadě, se mohli nakonec z postupu do finále radovat Zachařová-Kolder. Na sourozence Mrázovi čekala bitva o třetí místo. Podruhé v turnaji se tedy potkali s Olčou a Zbyňkem a opět vzešli jako vítězové, když tentokrát jim stačilo vyhrát 2:0. Finále bylo opět záležitostí dvojic, které se již ten den spolu utkaly. Rozhodující bylo, že Verča s Ondrou museli projít opravným pavoukem, který je stál hodně sil. Začátek utkání však byl v jejich režii, když celkem jednoduše získali první sadu. Ve druhém setu ovšem Blanka s Honzou přestali tolik kazit a také díky našetřeným silám dokázali dotáhnout zápas do tie-breaku, kde nakonec soupeře udolali.
    Po předání věcných cen byl tedy čas na hodnocení turnaje. Až na počasí přinesl celý den spoustu příjemných zpráv. Vysoká účast a zájem o beachvolejbal je jistě dobrou vizitkou pořádajícího oddílu a také nástup nové generace, která se stává víc než zdatnou konkurencí již ostříleným párům, je rozhodně pozitivní a přinese určitě spoustu kvalitní podívané.

  (Honza Duffek, 1.6.2009)
  S Poštovní spořitelnou do finále!, Lanškroun 24. května 2009
   
 • účast:
 • všechny ženy oddílu a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 1. místa
 • informace:
 • výsledky turnaje mužů, výsledky turnaj žen

  Poštovka zahájena vítězstvím loňských přeborníků
     V sobotu 23. května byla zahájena série regionálních turnajů "S Poštovní spořitelnou do finále!". Tyto regionální turnaje jsou pořádány v každém kraji v kategorii mužů, žen, smíšených párů, juniorů a juniorek. Všechny turnaje Pardubického kraje se konají právě u nás v Lanškrouně na písku beachvolejbalového areálu na Knoflíku. Kromě cen se v kategorii mužů a žen rozdává na každém turnaji celkem 10.000,- Kč. Do sobotního turnaje mužů se přihlásilo 8 dvojic, které byly rozděleny do dvou skupin. Poté, co se dohrály skupiny systémem každý s každým, byly všechny dvojice rozmístěny do pavouka pro 8 dvojic na jednu porážku s tím, že poražení z prvního kola sehráli ještě jeden zápas o konečné 5. místo. Do finálového zápasu proti sobě nastoupily loni nejúspěšnější dvojice série regionálních turnajů Pardubického kraje a to Zbyněk Jurča s Jardou Žáčkem a Ondřej Kolder s Ondřejem Němcem. Po celkem vyrovnaném prvním setě Zbyněk s Jardou už zbytek zápasu ovládli a vybojovali tak turnajové vítězství. Do zápasu o 3. místo se probojovala českotřebovská dvojice Čestmír Rybka, Robin Honskus, která přehrála choceňskou dvojici Jiří Vaněk, Jan Švec.
    V neděli pak proběhl turnaj v kategorii žen, do kterého se přihlásilo celkem 13 dvojic. Jedna dvojice však postoupila v sobotní kvalifikaci juniorského Gala Cupu v Brně do nedělní hlavní soutěže a jedna dvojice se nedostavila. Stejně jako u mužů byly páry rozděleny do skupin s tím, že prvních 8 postoupilo do pavouka a poražené dvojice sehrály zápasy o konečné 9. místo. Do závěrečné fáze turnaje se probojovaly jen páry místního beachvolejbalového oddílu a podělily se tak o první čtyři místa. Ve vyrovnaném finále zvítězila už dlouho neporažená dvojice Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou, které přehrály Evu Jurčovou s Olčou Benešovou. 3. místo vybojovala mladá dvojice Veronika Zachařová s Petrou Markovou, když ve dvou setech porazily Světlanu Barešovou s Ivou Horákovou.
    V obou hracích dnech bylo k vidění spoustu krásných beachvolejbalových momentů, především v závěrečných bojích o umístění na "bedně". Počasí se vydařilo, i když v dopoledních hodinách bylo trošku chladněji, ale kolem oběda už bylo tepla a sluníčka až moc.

  (ZbJ, 24.5.2009)
  Open Tajm Tour, Lanškroun 2. května 2009
   
 • účast:
 • všechny ženy oddílu a Zbyněk Jurča
 • výsledek:
 • 1. místa v obou kategoriích
 • informace:
 • výsledlky turnaje mužů, výsledlky turnaje žen

  Vydařená premiéra
     V sobotu 2. května 2009 proběhl na Knoflíku zahajovací turnaj nové sezóny 2009 v ktegoriích mužů a žen. Do ženské kategorie se přihlásilo celkem 7 dvojic. Oddíl měl většinové zastoupení v podobě 5 dvojic, které se umístily na prvních čtyřech a na šestém místě. Finálové vítězství vybojovala loni nejúspěšnější dvojice Blanka Strnadová s Andreou Mrázovou. Naopak v mužské kategorii mezi 12 přihlášenými dvojicemi měl oddíl lanškrounského beachvolejbalu pouze jedno zástupce a to Zbyňka Jurču s Jardou Žáčkem. Vzhledem k tomu, že se letos viděli na turnaji poprvé, si žádné velké cíle nedávali. Ale celkem se dařilo a bez jediné porážky turnaj ovládli. Nejvíce se natrápili ve skupině s dvojicí Ondřej Kolder, Ondřej Němec, kterou porazili až ve třetím rozhodujícím setě. I finále bylo nelehké, vůbec se nevydařil úvod, soupeře si nechali utéct až na stav 0:7 a první set pro sebe rozhodli až v jeho samotném závěru, kdy jejich hra pomalu získávala na jistotě. Druhý finálový set byl už scela v jejich režii. Tentokrát to bez tréninku stačilo, ale dá se těžko předpokládat, že tomu tak bude i nadále.

  (ZbJ, 16.5.2009)
  E-mail www.Tajm.cz - Lanškrounská doména sportu © Copyright 2001-2019, ZbJ