|||||
Lanškrounská
Doména Sportu
   Úspěchy lanškrounských hráčů a hráček

   Sezóna 2011
    Mistrovství ČR mužů Slavkov u Brna ... 3.-4. září 2011
   Sezóna 2009
    Mistrovství ČR juniorů do 20-ti let Lanškroun ... 4.-5. července 2009
    Přebor České republiky žakyň Znojmo ... 18.-21. června 2009Mistrovství ČR v beachvolejbalu mužů 2011     Slavkov u Brna3.-4. září 2011
 
 • účast:
 • Ondřej Kolder
 • výsledek:
 • 4. místo

  Lanškrounský Ondřej Kolder vybojoval na Mistrovství ČR vynikající 4. místo
     Začátkem září se ve Slavkově u Brna konalo Mistrovství ČR v plážovém volejbalu mužů. Na tento finálový turnaj celé sezóny se přímo kvalifikuje pouze 13 nejlepších párů ČR, 2 nejlepší dvojice z finále regionálních soutěží a 1 dvojice na tzv. divokou kartu. Už samotná účast je pro každou dvojici odměnou za celoroční výkony. Na letošní MČR se jako jedenáctí nasazení kvalifikovali lanškrounský Ondřej Kolder společně s brněnským Jindřichem Weissem a dosáhli vynikajícího úspěchu.
     K zápisu na startovní listinu je třeba během sezóny získat nemalé množství bodů, které Ondřej poctivě sbíral na mnoha turnajích ABV s různými partnery (R. Makovský, J. Čáp, T. Michalec, M. Šimko a další). Jindřich Weiss zůstal pár týdnů před turnajem bez spoluhráče, protože jeho sezónní partner David Kufa chtěl MČR sehrát se svým bratrem. V Brně, kde oba trénují, se domluvili na tom, že to společně zkusí. Zúčastnili se posledního přípravného turnaje, během týdne společně potrénovali a v sobotu 3. září se sešli ve Slavkově u Brna.
     V prvním zápase se utkali s šestou nasazenou dvojicí Šimko, Pavlas, se kterou v brněnské přípravě prohráli. Ve Slavkově se však karta obrátila a lanškrounsko-brněnská dvojice zvítězila 2:1. Bezva start. Ve druhém kole narazili na sourozeneckou dvojici Kufa, Kufa, kterým po boji podlehli 1:2. „ Prohra mě dost mrzela hlavně proto, že David Kufa byl Jindrovým spoluhráčem. Spadli jsme do oprav, kde jsme si po dvou výhrách vybojovali postup do nedělní fáze turnaje, což bylo super,“ konstatoval Ondřej Kolder. V neděli ráno pokračovali na vítězné vlně, když porazili dvojici Krč, David, což jim zajistilo účast mezi 4 nejlepšími dvojicemi a přímý boj o medaile. V semifinále prohráli s pozdějšími vítězi Tichý, Dumek, kteří se prezentovali opravdu vynikajícím beachvolejbalem. Zápas o konečné třetí místo byl reprízou zápasu z druhého kola a i tentokrát se mohli bratři Kufové radovat z vítězství a nyní navíc i z bronzové medaile. „Musím Ondru pochválit, jak to zvládl především psychicky. Oba jsme polaři a oba jsme zvyklí hrát vpravo, tím jsme byli handicapováni," podotkl J. Weiss. O. Kolder, který je vyšší, se navíc během týdne musel přeškolit na blokaře. „Jako vyšší hráč jsem chodil na blok já. Myslím, že obrana se dařila, Jindra je fakt výborný polař. Celý turnaj skončil vysoko nad očekáváním a jsme maximálně spokojeni, moc jsme si to užívali. Nádherná atmosféra, výborní fanoušci, hlavně ti z Lanškrouna,“ hodnotil O. Kolder.
     Pro úplnost je třeba doplnit, že novými mistry republiky v plážovém volejbalu jsou Martin Tichý a Jan Dumek, kteří v parádní atmosféře zaplněných tribun ve finále porazili české jedničky Petra Beneše a Přemysla Kubalu 2:0. Za titul si rozdělili 24 000 korun. Třetí skončili David a Robert Kufovi a na vynikající čtvrté místo dosáhli Ondřej Kolder a Jindřich Weiss. Slavkovské souboje nabídly několik překvapení. Zkušení borci Igor Stejskal, který je s osmi tituly nejúspěšnějším hráčem mistrovství republiky, a Miroslav Svoboda nevyhráli ani jeden ze dvou zápasů.
     Čtvrté místo na MČR je pro lanškrounského odchovance vynikajícím úspěchem. Pro Ondřeje Koldera je to odměna za neúnavnou snahu zlepšovat se, odměna za rozhodnutí omezit šestkový volejbal a specializovat se na beachvolejbal a také je to odměna pro rodiče, kteří jej v této sportovní aktivitě plně podporují. I když má lanškrounský beachvolejbal několik úspěchů v mládežnických kategoriích, tento výsledek je ceněn velmi vysoko. Doufejme, že další podobné úspěchy ještě přijdou a pokud ano, změní místní beachvolejbalový klub název areálu z původního Knoflík na „Koldík“.

  (ZbJ, 14.9.2011)
  Jindřich Weiss, Ondřej Kolder
     
  Ondřej Kolder
     
  dvojice v přípravě na útok
     
  závěrečný ceremoniál MČR 2011
  Mistrovství ČR juniorů do 20-ti let     Lanškroun4.-5. července 2009
   
 • účast:
 • Petr Doubravský, Radim Mráz a Pavel Matějka
 • výsledek:
 • 3. a 4. místo
 • informace:
 • konečné pořadí,     výsledky turnaje
 • foto:
 • fotogalerie

  Mistrovství ČR juniorů do 20-ti let v beachvolejbalu s úspěchem domácích hráčů
     Ve dnech 4.-5. července 2009 proběhlo v Lanškrouně Gala Mistrovství ČR juniorů do 20-ti let. Dvoudenního turnaje se zúčastnilo celkem 15 dvojic, z původně 16 přihlášených párů se jedna dvojice v pátek omluvila a jedna startovat nemohla, protože jeden z hráčů postoupil do hlavní soutěže Super Kooperativa Cupu mužů. Proto se pro Matěje Štiku hledal ještě v pátek večer parťák na sobotní akci v Lanškrouně. Vyšel hned první telefonát Pavlu Matějkovi, který toho po turnaji určitě nelitoval.
     Z první šestice nasazených dvojic postoupily do druhého hracího dne pouze čtyři, k nim se přidali Lukáš Gucký s Davidem Lencem [7] a Matěj Štika s domácím Pavlem Matějkou [12]. Nedělní program byl zahájen v 9:00 hodin dvěma zápasy opravné části pavouka, ve kterých se bojovalo o postup do semifinále. Překvapivě v této fázi turnaje skončila první nasazená dvojice Daniel Pfeffer, Jan Rodek, kteří prohráli s L. Guckým a D. Lencem. O další překvapení se postarali M. Štika s P. Matějkou, když porazili šestý nasazený pár Jiří Melichar, Robert Božek. První semifinále proti sobě svedlo doposud neporažené domácí naděje Petra Doubravského s Radimem Mrázem a L. Guckého s D. Lencem. Mimochodem, Petr s Radimem jsou čerství Mistři ČR v kategorii juniorů do 18-ti let a vybojovali si tak možnost startu na Mistrovství Evropy. Tyto dvojice se už na turnaji potkaly a to ve druhém kole, kdy v dramatickém boji a za velké podpory diváků zvítězili lanškrouňáci 2:1 (12,-19,15). Toto semifinále se hrálo taky ve třech setech, ale se šťastnějším koncem pro Lukáše s Davidem, kteří tak postoupili do finále. Ve druhém semifinále se představili Jan Hadrava s Jiřím Chochlíkem, kteří na turnaji ztratili pouze jeden set a M. Štika s P. Matějkou. Po dvou odehraných setech se z postupu radovali prvně jmenovaní.
     Zápas o 3. místo přilákal do beachvolejbalového areálu více diváků, protože se v něm představili tři hráči z Lanškrouna. Zápas byl pohledný, plný emocí a snahy po zisku každého bodu. O pobavení diváků se postaral především Pavel Matějka. Zatímco první dva sety byly vyrovnané, třetí zkrácenou hru ovládli Petr Doubravský, Radim Mráz a mohli se tak radovat ze zisku bronzových medailí. Pro věkem ještě kadety je to na MČR juniorů určitě úspěch. K finálovému zápasu nastoupili J. Hadrava, J. Chochlík a překvapení turnaje L. Gucký, D. Lenc. Prvně jmenovaní Jan Hadrava s Jiřím Chochlíkem nenechali nic náhodě a po dvou setech se tak radovali ze zisku titulu Mistrů ČR juniorů do 20-ti let. Závěrečného ceremoniálu se zúčastnil i starosta Města Lanškroun pan Ing. Martin Košťál, který společně s reprezentačním trenérem Milanem Džavoronokem předával čtyřem nejlepším párům medaile, poháry, diplomy a věcné ceny.
     O bezproblémový průběh turnaje se postarala trojice rozhodčích M. Novák, V. Kovář ml. a P. Horký. A protože se po dlouhé době vydařilo po oba dny i počasí, bude se na tento turnaj v Lanškrouně vzpomínat jako na vydařený, i zásluhou paní S. Zachařové a její skupiny, která se bezvadně starala o chuťové pohárky všech zúčastněných.

  (ZbJ, 8.7.2009)
  závěrečný ceremoniál
     
  Pavel, Petr a Radim
     
  zápasy v pavouku
   
  zobrazit další fotografie
  Přebor České republiky žákyň     Znojmo18.-21. června 2009
   
 • účast:
 • Natalie Kolderová, Patricia Missottenová
 • výsledek:
 • 1. místo
 • informace:
 •   konečné pořadí,     výsledky turnaje

  Přebor České republiky žactva v plážovém volejbalu
     Již historicky počtvrté pořádala o uplynulém víkendu Základní škola Prokopa Diviše Znojmo-Přímětice oficiální Přebor České republiky žactva v plážovém volejbale. Po tři dny bojovala stovka mladých volejbalistů a volejbalistek o plážové tituly ve své věkové kategorii. Jak v deštivém a chladném počasí (pátek, sobota), tak pod hřejivými slunečními paprsky (neděle) jsme mohli jejich umění obdivovat na plážových kurtech v Příměticích, Únanově, Jevišovicích a v Leskách. A kdo nepřišel, může litovat, protože k vidění toho bylo opravdu hodně a možná už za pár let z některých z adeptů tohoto moderního sportu vyrostou olympijští vítězové. Program turnaje byl opravdu náročný a každá zúčastněná dvojice sehrála během tří dnů minimálně sedm zápasů hraných na dva vítězné sety. Páteční program a sobotní dopoledne byly vyhrazeny zápasům v základních a semifinálových skupinách, v sobotu odpoledne a v neděli již došlo na lámání chleba ve vyřazovacích zápasech play-off.
     V kategorii žákyň se do Znojma sjelo celkem 32 nejlepších dvojic, které buď vyhrály příslušné krajské kvalifikační turnaje nebo startovaly na divokou kartu Asociace beachvolejbalu Českého volejbalového svazu. V této kategorii se do závěrečného pavouku probojovalo 16 nejlepších párů a celkové vítězství nakonec získala dvojice z VO TJ Lanškroun Natalie Kolderová - Patricia Missottenová, která si ve strhujícím finále poradila s domácím znojemským párem Michaela Dvořáková - Nikola Čechová. Z bronzových medailí se radovaly Nikola Palinková a Tereza Vaňková z Beach clubu Praha.

  (ZbJ, 9.7.2009)
  Přebor ČR zákyň 2009
     
  Přebor ČR zákyň 2009
     
  Přebor ČR zákyň 2009
     
  Přebor ČR zákyň 2009
  Přebor ČR zákyň 2009
     
  Přebor ČR zákyň 2009
     
  Přebor ČR zákyň 2009
     
  Přebor ČR zákyň 2009
  E-mail www.Tajm.cz - Lanškrounská doména sportu © Copyright 2001-2019, ZbJ